Vánoce na Grabštejně – netradiční vánoce pro celou rodinu

Grabštejn(Hrádek nad Nisou – Hrad Grabštejn, 15. 12. 2007) Vánoce na Grabštejně proběhnou tradičně poslední sobotu před Vánoci. Jedná se o netradiční hradní Vánoce pro celou rodinu, kde se návštěvníci budou moci zúčastnit dílen, v rámci kterých si budou moci malí i velcí vyzkoušet řemesla. Během dne povede seminář a workshop známý výtvarník a scénograf Robert Smolík, který zde také předvede své performance. Nebude chybět minitrh se stánky plných zajímavých dárků a ručních výrobků a bohatý divadelní a hudební program.

    Jako každý rok i letos budou moci diváci zhlédnout velkolepě pojatý živý Betlém, tentokráte rozdělený na dvě části. V prvním dějství se zde uskuteční napínavý hudebně-taneční souboj nebe s peklem o osud ještě nenarozeného Ježíška. Zapotřebí bude dokonce i pomoc diváků, aby vše dobře dopadlo a Marie s Josefem šťastně došli do Betléma. Vše vyvrcholí narozením Ježíška, kterého na svět uvítají tradiční i méně známé koledy. Ve druhé části budou diváci sledovat strastiplnou cestu tří králů muzikantů, přicházejících z různých částí světa. Jejich šťastný příchod završí oslavu narození a také příběh, který připomíná tento sváteční čas.

    Mimo živý Betlém jsou připraveny pohádky nejen pro děti. Tou první bude Vlk a hlad, improvizovanou vánoční pohádku zahraje známý liberecký herec Marek Sýkora. Návštěvníci se také mohou těšit na známou Werichovu pohádku Lakomá Barka v loutkovém podání s živou hudbou.

    Kromě divadel bude program plný hudby. Jako první vystoupí pěvecký sbor sličných dívek Bréci, zabývající se etno-skladbami pod vedením Lukáše Prchala (známého též jako bývalého trumpetistu kapely Činna). Zajímavý bude koncert hudebního tria s názvem L’Arrache-Coeur, pohybující se na hranici jazzo-altrnativní worldmusic s netradičním nástrojovým obsazením: ňiněra, klarinet a akordeon. Hlavním hřebem večera pak bude vystoupení známé středověké skupiny Řemdih, která zahraje skladby vánoční ale i taneční, aby rozehřála přítomné diváky. Pro věrné diváky je připraven na závěr bonbónek v podobě hudebního jamu všech přítomných muzikantů, pod vedením známého hudebně-zábavného dua Huso, který bude probíhat do pozdních nočních hodin.

    Každý, kdo má rád atmosféru tajuplných Vánoc násobenou prostředím krásného zimního hradu si určitě přijde na své. Více na www.grabstejn.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama