Koněpruské jeskyně s baterkou


Koněpruské jeskyně v Českém krasu jsou nejrozsáhlejším krasovým jeskynním systémem Čech.

Reklama

Z třípatrového komplexu dómů, propastí a chodeb s krápníkovou výzdobou jsou dvě patra zpřístupněna veřejnosti. Návštěvníky zaujme ojedinělý sintrový útvar Varhany, pozoruhodně modelovaný profil Staré chodby, i největší prostora – Proškův dóm s významnými nálezy prehistorických kosterních pozůstatků lidí i zvířat a s torzem největšího stalagmitu Čech. Ve svrchním patře jeskyní byla nalezena tajná středověká penězokazecká dílna. Objeveny byly v roce 1950 a k jejich zpřístupnění došlo po devíti letech v roce 1959.

Chcete-li poznat podzemní svět tak, jak jej vidí speleologové, máte jedinečnou možnost. Pouze několikrát v roce je možné si Koněpruské jeskyně prohlédnou při světle baterek a nejbližší termín je v pondělí 24. listopadu. Při těchto prohlídkách jsou v jeskyni zhasnuta všechna světla a návštěvníci si svítí pouze baterkami, které zapůjčuje správa jeskyní. Určitě je vhodné se objednat předem.

Podrobnosti o otevíracích dobách, akcích ve zpřístupněných jeskyních či cenách vstupného najdete na www.caves.cz. Jeskyně se na vás těší.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama