Mapotic zveřejnil mapu všech mateřských škol

Rodiče malých dětí se konečně budou moci podívat, kde je v jejich okolí nejbližší mateřská škola. Budou si také moci snadno vyfiltrovat, zda chtějí své děti poslat do školky státní, soukromé nebo lesní. Umožní jim to mapa Mapa mateřských škol, kterou v těchto dnech publikovala na svých stránkách mapová služba Mapotic.com. Ta do mapy přetavila celou databázi mateřských škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Reklama

Mapa obsahuje přes pět tisíc míst. Mezi školkami je o ni značný zájem. “Již několik hodin po spuštění mapy jsme obdrželi desítky emailů s žádostí o úpravu informací či přidělení profilu. Mapa tak obsahuje aktuálnější data než oficiální databáze ministerstva. Předpokládáme, že budou přibývat i další školky, které se v databázi zatím neobjevily, zejména soukromé a lesní. Veškerá data jsme schopni jednoduše zpřístupnit přes funkci Open Data, která je součástí naší služby,” uvedl zakladatel Mapoticu Ivoš Gajdorus.

Mapotic školky obeslal s výzvou, aby si jejich zástupci zkontrolovali uvedené informace a v případě zájmu převzali kontrolu nad správou svého místa. “Pro ředitele školek je výhodnější, když si údaje u své školky spravují sami. Mohou si zde aktualizovat veškeré informace, přidávat fotografie, videa či odkazy na svůj web. Budou tak mít kontrolu nad tím, že veškerá data jsou aktuální a správná,” sdělil Gajdorus. Mapa i veškeré související služby jsou zdarma. Cílem projektu je sloužit veřejnosti a potřebám školek.

Lidé si mohou školky na mapě třídit podle kategorií. Nejvíce je zde školek státních (4869), následují soukromé (390), církevní (51) a nejméně je školek lesních (34). “Budeme rádi, když školky vezmou tuto mapu za svou. Tento projekt by také mohl inspirovat některé ředitele či ředitelky k vytvoření samostatných map – ať už z oblasti mapování vzdělávacích institucí, výletů pro školní třídy nebo ke zmapování zajímavých míst v okolí školek,” dodal Gajdorus.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama