Na Svojanově ožijí postavy z dějin

Reklama

Není tajemstvím, že je někdejší královský hrad opředený legendami a pověstmi. Postavy z nich ožijí 27. a 28. října 2017.

Čas dušičkový vybízí k připomenutí postav z časů minulých. Správa svojanovského hradu do podzimního programu zařadila prohlídky právě s touto tematikou. „Dva dny na konci října věnujeme tajemným postavám z historie hradu. Máme naplánované jak odpolední tak večerní prohlídky,“ informuje svojanovský kastelán Miloš Dempír.

Historické příběhy přiblíží svým výkladem nejen průvodci, ale i hrané scény, které se budou prohlídkami prolínat. „Při přípravě jsme vycházeli z pověstí a legend, které se k hradu vážou a můžeme je ztvárnit,“ uvádí Petr Kubíček, manažer letohradského spolku Honorata. Její členové se do zpracování daného tématu zakousli. „Nově přidáme ještě jednu pověst, která se váže ke každému hradu, a to upsání se čertu za účelem vybudování nějaké části hradu, mostu či věže. Bude smyšlená a jako jediná se odehraje venku,“ upozorňuje Petr Kubíček. Zájemci o večerní procházky hradem se mají na co těšit.

„Svojanovské stíny“ slibují zaručený výlet za tajemnem. Které postavy se letos předvedou, je prozatím tajemstvím. Zájemci, kteří nechtějí přijít o jedinečný zážitek, by si měli vstupenky raději rezervovat. „Pokud to bude možné, vyhovíme všem zájemcům, kteří na prohlídky přijedou. Doporučujeme ale, aby se předem objednali, a to na e-mailu [email protected] nebo na telefonním čísle 461 744 124,“ připomíná kastelán. Prohlídky s postavami ze svojanovských legend jsou naplánované na 27. a 28. října od 15.45 hodin, poté vždy v pětačtyřicetiminutových intervalech.

Hrad Svojanov má v říjnu brány otevřené každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin, od listopadu do 17. prosince pak o sobotách, nedělích a ve svátek od 10 do 17 hodin.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:“Calibri“,sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:“Times New Roman“;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama