3 tipy kam vyrazit na podzim na výlet

I když je léto už za námi, stále se nabízí několik míst, kam můžeme i v tomto trochu sychravém počasí vyrazit. V tomto článku vám přinášíme tři tipy na místa, která stojí za to navštívit i na podzim.

1) Poznejte krásy Krkonoš

Reklama

Krkonoše jsou lákadlem pro turisty v létě a zejména v zimě, kdy se stávají oblíbenou lyžařskou destinací. To však neznamená, že jsou jindy nezajímavé. Doporučit můžeme především podzimní procházku krkonošským národním parkem, nebo výlet na Sněžku lanovkou. Z vrcholu dále můžete sejít na Růžovou horu, kde se nachází dvě horské chaty s výbornou kuchyní a neuvěřitelným výhledem na místní krajinu.

Tip: Ze Sněžky se též můžete vydat směrem k Polsku a sejít až ke krkonošským jezerům. V takovém případě si však nezapomeňte sjednat vhodné cestovní pojištění, které by vás v Polsku v případě úrazu či jiné nenadálé události ochránilo. Využít k tomu můžete srovnávač cestovního pojištění.

2) Celodenní výlet na zámek Jemniště

Jedná se o poměrně neznámý, avšak velmi malebný zámek, který se nachází cca. 40 minut jízdy od Prahy. Zámek kromě rozsáhlé zámecké zahrady nabízí prohlídky interiéru s průvodcem, exkluzivní gastronomii včetně zámecké cukrárny, a dokonce je zde možné i ubytování.

3) Navštivte Poděbrady

Lázeňské město Poděbrady je rok od roku stále populárnější, a i na podzim má zajisté co nabídnout. Kromě procházky lázeňskou promenádou je možné zapadnout do jedné z místních útulných restaurací, zakoupit vyhlídkovou plavbu lodí, nebo podstoupit Spa procedury a masáže.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama