Češi cestují rádi. Důležitá je pro ně bezpečnost a vysoká kvalita služeb

Za poslední roky se požadavky Čechů na dovolenou značně změnily. Do zahraničí vyráží několikrát do roka a mezi hlavní požadavky patří bezpečnost, kvalitní služby a dobré cestovní pojištění. Raději si připlatí, než aby se smířili s nízkou úrovní dopravy, ubytování či celého zájezdu.

Reklama

 

Vyšší požadavek na bezpečnost zaznamenaly cestovní kanceláře zejména v loňském roce v důsledku několika tragických teroristických událostí. O některé kdysi hodně oblíbené destinace přestal být rázem zájem a Češi zatoužili objevovat nové, méně známé a zajímavé destinace, kde mohou strávit dovolenou. V letošním roce Češi trochu povolili a znovu se vrátili do rizikovější lokalit. Přesto při výběru dovolené zůstávají opatrní a nelitují času, který věnují zjišťovaní nezbytných informací. Cestovní kanceláře uvádí, že zájem o tradiční destinace se opět zvedl a mnoho zájezdů bylo vyprodáno dlouho dopředu.

Do zahraničí jezdíme vícekrát do roka

Patrné jsou i další změny ve zvycích. Více než 80 procent Čechů vyrazí do zahraniční několikrát do roka. Hlavní zůstává letní dovolená trvající nejméně týden, další cesty představují prodloužené víkendy strávené na horách či populárních městech po celé Evropě. S častějším cestováním do zahraničí souvisí i odlišné nároky na souvisejí služby, jako je například cestovní pojištění.

 

Zatímco v minulosti nebyl zájem o cestovní pojištění nijak velký, dnes si Češi stále častěji uvědomují možná rizika. Cestovní pojištění si sjednává podstatná většina cestujících. Zároveň nechtějí při každé cestě řešit osobní návštěvu pojišťovny, a proto právě zde více než u jiných produktů, využívají nabídky na cestovní pojištění online.

 

Většina stále využívá individuální cestovní pojištění, které si mohou sjednat již od jednoho dne. Ti, kteří do zahraničí cestují častěji, dávají přednost ročnímu pojištění, jehož cena odpovídá zhruba třem jednorázovým pojištěním.

Moderní cestovní pojištění online nabízí snazší a rychlejší řešení škod

Konkurence je vysoká a to platí i pro cestovní pojištění. Pojišťovny nabízí různé produkty a lidé si tak snadno vyberou cestovní pojištění na míru. Kromě nižších cen, pojišťovny nabízí také lepší rozsahy a vyšší pojistné limity. Čechy kromě výsledné ceny pojištění zajímá rozsah pojištění a výše limitů pojistného plnění, která by měla být nejméně 1,5 milionů korun v rámci Evropy a alespoň 2,5 milionů korun v rámci celého světa.

 

Sjednání cestovního pojištění online je velmi snadné a člověk celý proces vyřeší během pár minut na počítači s tím, že pojištění je platné ihned nebo od následujícího dne. Výhodou je také to, že si člověk může sjednat cestovní pojištění odkudkoliv. I ze zahraničí, pokud na to ve spěchu zapomněl. Samozřejmě se vyplatí porovnat si více nabídek. Úspory.cz, jeden z největších online porovnávačů online v ČR, nabízí porovnání a sjednání cestovního pojištění online od nejznámějších českých pojišťoven.

 

Na významu také získaly asistenční služby, které jsou důležité pro zajištění pomoci v případě pojistné události. Asistence zahrnuje různé služby od vyhledání odpovídající pomoci, přes zajištění náhradního ubytování až po tlumočníka v případě nedostatečných jazykových znalostí. Správné asistenční služby jsou pojištěným k dispozici 24 hodin denně bez ohledů na víkendy a státní svátky.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama