Poznejte krásy jihomoravské metropole i jejího okolí

Brno je druhým největším městem České republiky, metropolí Jihomoravského kraje, ideálním výchozím bodem pro poznávání krásné jižní Moravy a v poslední době také místem, kde to opravdu žije. V Brně se s každým dnem otevírají nové kavárny, vznikají zde nejrůznější startupy a proudí sem množství mladých, perspektivních lidí. Nemusíte si z nich nutně brát příklad a hned se sem stěhovat, alespoň na krátký výlet byste se ale do Brna vypravit určitě měli. Stojí to za to.

Reklama

 

V Brně se nudit nebudete

Brno je krásným městem s množstvím zajímavých míst a památek, z nichž za zmínku stojí například nádherná katedrála svatého Petra a Pavla sídlící na Petrově, hrad Špilberk tyčící se na vršku stejnojmenného kopce, odkud svým návštěvníkům nabízí jedinečný výhled na celé město, či hrad Veveří nacházející se v blízkosti Brněnské přehrady. Ta je rovněž velmi oblíbeným místem, které je místními i turisty často využíváno k rekreaci a sportovním aktivitám. Jejím okolím prochází množství turistických i cyklistických tras a přehrada také nabízí ideální podmínky k provozování vodních sportů. Srdcem města i centrem téměř všeho dění je náměstí Svobody. Zde jsou často pořádány nejrůznější trhy a v blízkosti náměstí naleznete i množství oblíbených brněnských restaurací a barů.

 

Kam dál?

Jak již bylo řečeno, Brně je také ideálním výchozím bodem pro poznávání jeho neméně krásného okolí. Vypravit se odsud můžete třeba do Moravského krasu, jehož nejjižnější část již leží na území Brna. Pokud se tedy z Brna vypravíte pár kilometrů na severozápad, můžete obdivovat dobře známé, přesto stále fascinující přírodní útvary, kterými jsou například Punkevní jeskyně či propast Macocha. Z Brna se však můžete vypravit i směrem na jih, kde naleznete proslulé moravské vinohrady, malebné vinařské vesničky i množství krásných památek. První zastávkou mohou být oblíbené vodní nádrže Nové Mlýny, v jejichž okolí leží hned několik dobře známých vinařských obcí. Poté můžete pokračovat do krásného Mikulova, jehož nádherné náměstí jistě dobře znáte z oblíbeného filmu Bobule. No a z Mikulova už je to opravdu jen co by kamenem dohodil do Lednicko-valtického areálu, jenž proslul svou krásnou přírodou i úchvatnými památkami. Za žádnou cenu byste si neměli nechat ujít návštěvu zámku Lednice ani Valtického podzemí.

 

Ubytujte se v Brně

Abyste si všechny krásy Brna i jeho okolí vychutnali opravdu naplno, jeden den vám k tomu určitě stačit nebude. Proto byste se měli včas poohlédnout po vhodném ubytování. Pomoci vám s tím může ubytovací portál Hotel.cz, na jehož stránkách naleznete všechny brněnské hotely a penziony. Ze široké nabídky si za pomoci popisků, fotografií a hodnocení určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník. Vyberte si takové ubytovací zařízení, v němž si po náročném dni stráveném poznáváním nových míst nejlépe odpočinete. A když už jsme u toho odpočinku… Měli byste vědět, že v Brně sídlí vyhlášený wellness resort Maximus, jehož součástí jsou termální bazény i unikátní saunový svět. Pokud budete chtít zjistit o tomto resortu více, či byste si rádi vyhledali i další brněnské wellness hotely, stačí se podívat na Spa.cz, kde naleznete vše potřebné. Stačí jen velmi málo a z vaší návštěvy Brna si můžete odvézt nejen krásné fotografie, ale i nezapomenutelné zážitky.


Zdroj foto:
Pavel Ševela

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama