Swiss Food Festival 2017

Přijďte ve dnech 2.–7. 10. 2017 ochutnat švýcarské speciality, které si pro vás připravilo devět vybraných restaurací, kaváren a barů v Praze a blízkém okolí v rámci 2. ročníku Swiss Food Festivalu. Během celého festivalu můžete soutěžit o týdenní pobyt ve Švýcarsku se společností Interhome a v sobotu 7. 10. festival vyvrcholí na farmářských trzích na Náplavce, kde vás uvítá švýcarský koutek a alphornisté z regionu Lucernského jezera.

Reklama

Od pondělí 2. 10. do soboty 7. 10. 2017 si budete moci v rámci 2. ročníku Swiss Food Festival vychutnat švýcarské speciality a připravená menu, která do své nabídky zařadilo 9 vybraných restaurací, kaváren a barů v Praze a blízkém okolí.

Během letošního ročníku se můžete těšit na speciální menu v restauraci Platina, Le Terroir a v restauraci hotelu Falkensteiner Maria Prag, kavárny Deserterie, Designum, Slunce a Kavárna kočičí si pro vás připravili speciality ke kávě, La Loca MUSIC BAR & LOUNGE a BOTTLES Wine Bar si pro vás poté přichystali švýcarské speciality a chuťovky k zakousnutí s přáteli.

Celý festival vyvrcholí v sobotu 7. 10. na Náplavce pod železničním mostem, kde pro vás bude v rámci Farmářských trhů připraven speciální švýcarský koutek se stánky se švýcarskými sýry, čokoládou, raclettem, bratwursty, kávou, vínem, ale i stánky se švýcarskými noži Victorinox a dalšími produkty. Tradičně zde nebude chybět stánek Switzerland Tourism s aktuálními turistickými materiály o Švýcarsku. O alpskou atmosféru se během dne postarají hráči na alpské rohy z partnerského regionu Lucernského jezera. Akce se uskuteční od 08:00 do 14:00.

Na všech místech zapojených do festivalu pro vás bude zdarma během jeho konání připravena speciální tištěna rozkládací mapička s detaily akce, umístěním jednotlivých restaurací, kaváren, barů, švýcarských obchodů a dalších míst s jejich detaily. Mnohé z nich si pro vás připravily zvýhodněné nabídky či slevy. Tak neváhejte a využijte nabídek. Některé budou v platnosti jen po dobu trvání festivalu.

Soutěž

Těšit se můžete na soutěž o 10 lákavých a hodnotných cen probíhající v rámci Swiss Food Festivalu. Hlavní cenou je týdenní pobyt v apartmánu ve Švýcarsku od společnosti Interhome, která se zaměřuje na pronájem rekreačních domů a apartmánů. Pro zařazení do soutěže je nutné vyplnit a odevzdat soutěžní kupon, který pro vás bude připraven na místech zapojených do Swiss Food Festivalu.

Restaurace a kavárny se švýcarskou nabídkou v Praze a okolí

#MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ

Sdílejte své zážitky ze Swiss Food Festivalu na sociálních sítích Instagram, Twitter a Facebook s hashtagem #MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ. V letním čísle magazínu SWISSmag otiskneme vaše nejzajímavější fotografie!

Švýcarská gastronomie

Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako země sama – Švýcarsko má 4 úřední jazyky a tedy také minimálně čtyři kulturní oblasti. K tomu pak přibudou regionální speciality, které se liší údolí od údolí. Ve Švýcarsku na otázku o národním jídle nedostanete jednoznačnou odpověď. První, co se většině lidí vybaví z gastronomie, když se řekne Švýcarsko, je sýr a čokoláda. Obě sem určitě patří a Švýcaři patří v konzumaci vysoko na světový žebříček, ale není to tak, jak se lidé často domnívají, že by se sýr a čokoláda míchali do všeho. Určitě znáte z jídelních lístků českých restaurací nejrůznější švýcarské plátky a řízky, které jsou zapečené se sýrem. Nic takového ale v samotném Švýcarsku nenajdete. Sýry jsou tak výrazné, že se konzumují buď jako samostatný pokrm – roztavené jako raclette nebo fondue, případně jako rösti nebo tepelně neupravené jako dezert, součást snídaně nebo studeného oběda.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama