Putování západočeskou metropolí

Když se řekne Plzeň, většině z nás se vybaví oblíbené české pivo. Plzeň však není jen domovem piva, ale také městem krásných památek a zajímavých míst. Navíc je ideálním místem pro jednodenní výlet i vícedenní pobyt plný zábavy.

V Plzni se zabaví malí i velcí

Reklama

Návštěva západočeské metropole by nikdy nebyla kompletní bez prohlídky plzeňského pivovaru. Pivo totiž k Plzni neodmyslitelně patří a návštěva místa, kde se tento oblíbený nápoj rodí, se právem řadí mezi ty úplně nejoblíbenější turistické atrakce. Na několika prohlídkových okruzích se zde můžete seznámit nejen s historií pivovaru, ale také s celým procesem, během něhož pivo vzniká. Prohlédnete si i historická sklepení pivovaru, v nichž ochutnáte unikátní pivo vyrobené podle tradiční receptury, které zraje v dubových sudech. Toto pivo nelze ochutnat nikde jinde, než právě při prohlídce pivovarských sklepů. Jak již bylo řečeno, v Plzni toho naleznete mnohem více, než jen krásný pivovar. Navštívit můžete například katedrálu svatého Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice či zajímavé historické podzemí města, jehož vstup naleznete v Pivovarském muzeu. Zajímavým zážitkem (nejen) pro rodiny s dětmi poté bude návštěva krásné zoologické zahrady, která patří mezi ty úplně nejstarší zahrady v ČR. Jedná se o vůbec nejnavštěvovanější místo v celém Plzeňském kraji a určitě není čemu se divit. V rozsáhlém areálu zoologické zahrady můžete obdivovat desítky více či méně známých druhů zvířat, včetně majestátních lvů a dalších šelem, zábavných lemurů, roztomilých opiček, nádherných papoušků i dravců a obrovských žiraf. Součástí plzeňské zoo je i botanická zahrada a oblíbený Dino park, v němž si hlavně děti užijí spoustu zábavy. Zábava a nové vědomosti na vás poté čekají i v plzeňské Techmánii, naučném věděckém centru, v němž je umístěno množství exponátů a pomůcek vhodných k zajímavým pokusům.

Kam na oběd či odpolední kávu?

Plzeň je domovem řady oblíbených restaurací, barů i útulných kaváren. Chutný oběd či večeři si můžete dopřát například v oblíbené restauraci Na Spilce, kterou naleznete přímo na nádvoří pivovaru. Pokud se budete chtít najíst přímo v centru, můžete zavítat do Potrefené Husy či nedaleké restaurace s trefným názvem 12°. I v Plzni navíc můžete zažít opravdovou Itálii. Stačí zajít do výborné pizzerie Da Pietro sídlící v krásném prostředí Smetanových sadů, kde můžete ochutnat pizzu, těstoviny či saláty připravované podle tradiční italské receptury. Jen o pár kroků dál poté sídlí jedna z nejoblíbenějších plzeňských kaváren, Le Frenchie. Tady si kromě lahodné kávy můžete pochutnat i na výtečných domácích limonádách a sladkých i slaných dezertech.

Nejlepší ubytování v Plzni

Strávit v Plzni jen jeden den, to by byla velká škoda. Za jeden den totiž určitě nestihnete všechny plzeňské krásy a zajímavosti. Proto doporučujeme poohlédnout se po nějakém ubytování a strávit zde alespoň dva dny. S výběrem vám může pomoci portál hotel.cz, na jehož webových stránkách naleznete širokou nabídku ubytovacích zařízení. Ať už sháníte luxusní hotel nebo dáváte přednost útulnému penzionu s rodinnou atmosférou, v Plzni to určitě najdete. Stačí si jen přečíst popisky a podle lokality a vybavení pokojů vybrat to nejlepší, co Plzeň nabízí. S tím vám určitě pomohou i reálné fotografie a hodnocení hostů ubytovaných před vámi.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama