Komedianti v ulicích v Táboře

Sezóna festivalů je v plném proudu a do Tábora opět zavítají umělci a baviči z celého Česka i ze zahraničí. Od 4. do 6. srpna předvedou na táborských náměstích kejkle, pohádky i divoké show. Program přehlídky 7. ročníku mezinárodního festivalu Komedianti v ulicích zahrne živelnou balkánskou hudbu, nový cirkus, loutková divadla, fyzické divadlo, pantomimu nebo ohnivou podívanou. Rozhodně stojí za to vytáhnout paty z domu – představení na festival již tradičně vybírá jeho dramaturg Radim Vizváry, letošní držitel ceny Thálie.

Reklama


„Každý rok se snažíme ukázat to nejlepší z domácí pouliční tvorby, zároveň chceme nabídnout zajímavé zahraniční soubory. Tábor má pro venkovní akce skvělou atmosféru a nádherné historické centrum, kde festival může prezentovat moderní pouliční divadlo jako  ojedinělou akci u nás. Diváci budou mít možnost vidět i náročnější současné kusy, které pracují s novými technologiemi. Takové je třeba Wow time, pro které na Žižkově náměstí vyroste unikátní stavba – geodezický dům,“ říká Vizváry.

Že o nevšední nápady nebude nouze, je jasné už z programu. Třeba zavedené žonglérské duo Bratři v tricku přijíždí do Tábora s Běžkařskou odysseou – představením, které jako by se minulo ročním obdobím, a o to víc humoru přináší. Cirkus Tety nebo britská skupina Collective and Than předvedou své umění závěsné akrobacie a jejich inscenace se neodehrají tolik před diváky, jako spíš nad jejich hlavami.

Nouze ale není ani o večerní zábavu – energické kapely s romskými a balkánskými kořeny přijedou rozvášnit publikum, aby se těšilo na každý další den festivalu. Důležitá je i část programu věnovaná ryze dětem – dílny a pohádky přijedou odvyprávět skuteční profesionálové ze souborů Divadlo Continuo, Damúza,  a dalších.

Zkrátka víkend od 4. do 6. srpna uběhne v Táboře jedním dechem, protože Komedianti v ulicích mají připraveno na 20 akcí. Udělejte si čas – všechna představení jsou zdarma, takže stačí už jen dorazit.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama