Navštivte funkční repliku nejlepšího německého tank II. světové války?

V největším nestátním vojenském muzeu v ČR postavili funkční repliku nejlepšího německého tank II. světové války!

Nejnovějším přírůstkem mezi vystavovanými exponáty Muzea na demarkační linii v Rokycanech je replika tanku Phanter – nejlepšího německého tanku II. světové války.
Tank byl postaven během tří měsíců na zakázku ruské filmové produkce v měřítku 1:1 dle přesných nákresů. Pro podvozek byla  využita část tanku VT-55. Vystavován je společně s dalšími 190 ks vojenské pásové a kolové techniky. Rokycanské muzeum je jediné v republice, kde tento unikát můžete spatřit. V pohybu bude představen při akci Den s technikou, která je plánována na 12.8.2017.
Tento německý střední tank byl vyráběný v letech 1942 – 45 a představoval reakci na bojové úspěchy sovětského středního tanku T 34/75 ze kterého převzal především široký pancíř. Phanter měl ale výkonnější a přesnější kanón KvK 42L/70. Pantery byly poprvé nasazeny v bitvě u Kurska, pro nevyzrálost konstrukce jich ale na toto bojiště pro poruchy polovina nedojela. Pozdější verze Phantera Ausf. G již tyto problémy neměla. Stavbu tanku krok za krokem můžete vidět na: www.vojenskemuzeumrokycany.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama