Muzeum J. A. Komenského se stalo partnerem stříbrné medaile Národní Podkladnice

Ředitel Národní Pokladnice, Luboš Krčil věnoval poslední květnový den do rukou Miroslava Vaškových, ředitele muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě 5uncovou stříbrnou medaili, vyraženou při příležitosti 425. výročí Učitele národa.

Reklama

Stříbrnou pamětní medaili, limitovanou 425 kusy pro celý svět si ředitelé obou institucí symbolicky předali pod sochou Jana Amose Komenského v areálu muzea. Právě komeniologové, odborníci na život Jana Amose Komenského, z uherskobrodského muzea se totiž podíleli na textaci pro certifikát a průvodní dopis, který k pamětní medaili náleží. V těchto dokumentech jsou deklarovány nejen parametry medaile, ale také zajímavosti ze života vzdělance, jehož učebními postupy jsou inspirováni kantoři z celého světa. Medaile byla vyražena z ryzího stříbra 999/1000 a zaujme zejména úctyhodným průměrem a vysokým reliéfem, díky kterému vyniká propracovaný design známého českého medailéra Vladimíra Oppla.

Spolupráce Národní Pokladnice a muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě byla představena již v březnu tohoto roku  při slavnostním otevření zdařile revitalizovaných expozic.

„Jsme skutečně rádi, že se muzeum JAK stalo naším partnerem. Díky pomoci tamního  profesionálního týmu tak nabídneme veřejnosti k stříbrné památce také přidanou hodnotu v podobě zajímavého čtení. Před několika dny jsem měl to potěšení projít se revitalizovanými expozicemi muzea. Byl to pro skutečně zážitek, který mohu všem jen vřele doporučit“
, pochvaluje si spolupráci Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice.


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama