Víkend na ostravské věži

U příležitosti svátku Dne matek proběhne v sobotu 13. května na pobočce OIS v 6. patře Nové radnice tvůrčí dílna, kde si budou moct děti vyrobit jednoduché dárky pro své maminky. Akce bude probíhat od 10 do 17 hodin. Vyhlídková věž je otevřena denně od 9 do 19 hodin, vstupné je pro dospělé 60 Kč, pro děti, studenty a seniory je vstupné 40 Kč.

Reklama

V neděli 14. května se s průvodci tentokrát projdeme městskou částí Přívoz. První zmínka pochází z roku 1377. Koncem 19. století zaznamenal Přívoz díky Severní dráze Ferdinandově nebývalý vzrůst. Ten měl za následek rozsáhlou výstavbu a vedení města si proto nechalo v roce 1895 vypracovat regulační plán významným vídeňským architektem Camillem Sittem. Zrealizována podle něj byla sice jen část obce, my však tato místa můžeme obdivovat i do dnešních dnů.

Během prohlídky si projdeme náměstí Svatopluka Čecha, na kterém stojí kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, zjistíme, kde se dříve nacházela radnice či židovská synagoga a také například, kde dodnes stojí jedna z nejstarších přívozských lékáren.

Prohlídka se uskuteční od 10 a od 14 hodin. Začátek prohlídky bude před budovou Hlavního nádraží, konec prohlídky u Muzea Mlejn. Vstupné pro dospělé je 80 Kč, pro seniory, studenty, děti 50 Kč.
Na prohlídku je z důvodu omezené kapacity nutné se předem rezervovat na stránkách www.ostravainfo.cz, na emailu: [email protected] či na telefonním čísle 602 712 920.

Těšíme se na Vaši účast!

Připravujeme:
Komentovaná prohlídka: Středověká Ostrava, 28. května
Oslavy Dne dětí na věži: Pohádky a pověsti na věži, 3. června

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama