Procházka královským městem Nymburk


Město Nymburk Vás zve na procházku po netradičních zákoutích, plných historie a přírodních atraktivit. Nabízí možnost odpočinku, kulturního nebo sportovního vyžití, ale především ochutnávky piva se staletou tradicí.

Reklama

Projděte se po místech, známých z českých filmů a pohádek. Zamilujte se do něj, stejně jako spisovatel Bohumil Hrabal, který zde strávil své dětství. Objevte kouzlo staveb významných architektů, jejichž díla můžete obdivovat nejen po celém světě, ale i u nás v Nymburce.

Historické jádro města bylo roku 1992 vyhlášeno městskou památkovou zónou. Najdete v ní významné objekty jako třeba chrám sv. Jiljí, vzácnou ukázku gotické cihlové architektury z let 1280 – 1380, část cihlové hradby Středověkého opevnění v lokalitě Na Přístavě, oba vodní příkopy, kapli sv. Jana Nepomuckého, která byla součástí kostela a dominikánského kláštera z 13. století, obnovenou renesanční radnici z roku 1526 na náměstí, bývalou městskou vodárnu z roku 1597 zvanou Turecká věž, morový sloup z roku 1717 nebo část renesanční sladovny z 16. století v přízemí budovy Městského úřadu v ulici U Staré sladovny.

Všechny tyto pamětihodnosti a další zajímavá místa jsou zahrnuta v naučné turistické trase se 72 zastávkami. Mapa a zvukový panel zachycující tyto body jsou umístěny na náměstí Přemyslovců.

Více informací na www.mesto-nymburk.cz

 

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama