Studánka v pohybu – fit & fun


Letovisko Studánka, nacházející se nedaleko Rychnova nad Kněžnou, letos za pomoci MMR zrealizovalo stavbu venkovní fit & fun zóny, kde se nachází venkovní posilovna, odpočinkové posezení i lehátka určená ke slunění.

Reklama

Studánka v pohybu

Kořeny Letoviska Studánka, nacházejícího se nedaleko kolowratského Rychnova nad Kněžnou, sahají až do období třicetileté války, tedy 17. století. Tehdy zde byly ustaveny malinké lázně o dvou dřevěných vanách. Jak šel čas, okolí nabývalo různých podob. Myšlenka péče o tělo a jeho zdraví však zůstala místu zachována do dnešních dnů. Letos čtyřhvězdičkový wellness hotel zrealizoval stavbu venkovní fit & fun zóny.


Venkovní fit & fun zóna

Díky štědrému programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR vznikl projekt Letovisko Studánka – zvýšení atraktivity pro seniorský cestovní ruch a realizace venkovního vyžití na Studánce mohla začít. Nově tedy hoteloví hosté mohou využívat venkovní posilovny, odpočinkového posezení i lehátek určených ke slunění a relaxaci na čerstvém vzduchu. Ke každé atrakci je zajištěn bezbariérový přístup.

 

Venkovní posilovna sestává z šesti posilovacích strojů, u kterých si přijde na své jedinec každého věku – od dítěte po seniora. Cvičiště na čerstvém vzduchu představuje příjemnou alternativu k často nedýchatelným vnitřním cvičebním prostorám. Protože naše svaly milují kyslík!

 

V rámci venkovní fit & fun zóny je umístěno celkem 10 relaxačních lehátek, které se mimo běžný odpočinek na vzduchu využívají taky k tzv. helioterapii. Terapii sluncem člověk vědomě provádí už tisíce let. Je dokázáno, že přiměřené množství slunečních paprsků má pozitivní vliv na naši fyzickou i psychickou pohodu.

Letovisko Studánka

Studánka je moderní wellness hotel zasazený do krásného přírodního prostředí s tradicí lázeňství, inspirující se dávnou historií místa. Pokoje a apartmány hotelu jsou pojmenovány po místních příbězích a legendách. Mimo rozličné druhy wellness procedur hotel prostřednictvím své restaurace Madlenčina skýtá výjimečné kulinářské zážitky. V areálu hotelu můžete potkat také minigolfové a multifunkční hřiště.

 

Pokud fandíte kultuře, oceníte tančírnu, vinárnu i venkovní amfiteátr, kde se pravidelně konají hudební koncerty a divadelní představení.

 

Les Včelný, těsně přiléhající k Letovisku, je opředen nejedním tajuplným příběhem o dávných kouzelných bytostech. Vine se jím nenáročná stezka na kolo, která je součástí Podorlické pivní cyklostezky. Ta nabízí poznání příběhů třech okolních pivovarů a je nejdelší pivní stezkou v České republice.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama