Hluboká opět přivítá jaro stezkou za obřími kraslicemi

Již tradičně oslaví návštěvníci Hluboké nad Vltavou velikonoční svátky hledáním obřích umělecky ztvárněných kraslic. V sobotu 15. dubna se na počest příchodu jara slavnostně otevře stezka se čtyřiadvaceti, více než 700 kilogramů vážícími, kraslicemi z dílny výtvarníka a designera Matouše Holého.

Reklama

„V sobotu 15. dubna zahájíme Velikonoce na Hluboké charitativním během a rodinnou hrou s mapou, při které si budou moci nejen rodiny s dětmi ověřit svůj smysl pro orientaci,“ vysvětluje organizátorka akce paní Valerie Chromá ze spolku Hope 4 you.

„Běh odstartuje v 11:00 hodin od informačního centra. Tento rok jsme připravili dvě běžecké trasy na 3,2 a 7,9 kilometrů a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen,“ prozradil spoluorganizátor Petr Mach.

Rodinná hra s mapou poté odstartuje ve 13:30 hodin. „Trať povede převážně v zalesněné části města. Přesnou podobu tratě si určí účastníci sami podle mapky, kterou obdrží těsně před startem. Jedinou podmínkou je navštívit všechna vyznačená místa na mapě, tam najít obří velikonoční vajíčko a opsat z něho soutěžní písmeno,“ doplnil Petr Mach. Startovné je dobrovolné, minimální poplatek bude 30 korun za osobu. První tři místa v každé kategorii budou odměněny hodnotnými cenami.

Celým projektem je pak od počátku protkána charitativní myšlenka s názvem Řetěz naděje. „Od listopadu postupně organizujeme pro návštěvníky i obyvatele Hluboké různé aktivity, na kterých je možnost přispět na nákup lékařského vybavení pro dva těžce postižené chlapce z Českých Budějovic,“ poznamenává Valerie Chromá.
Oba chlapci trpí velmi vzácnou nemocí přezdívanou Ondinina kletba, která spočívá v příliš velké koncentraci oxidu uhličitého v těle, a děti, které postihne, zpravidla umírají v novorozeneckém věku na syndrom náhlého úmrtí.

„Půl roku nám dělají radost nejen naši partneři, ale i jednotlivci, jež zcela nezištně přispívají na dobrou věc. Co má svůj začátek, musí mít i svůj konec a ten náš jsme si naplánovali na období Velikonoc, období svátků jara a příchodu nového života. Těší nás, že konec Řetězu naděje bude pro někoho novým začátkem,“ popisuje poeticky záměr zakončení a slavnostního předání lékařského vybavení paní Valerie Chromá.

Ke konci února vybral spolek Hope4you na nákup lékařského přístroje zvaného Kapnometr již více než 280 tisíc korun českých. „Chtěla bych tímto moc poděkovat všem, kteří přispěli či nás jinak podporovali. Moc si toho vážíme a doufáme, že již o velikonočním víkendu budeme moci přístroj slavnostně Ondrovi a Tondovi předat,“ dodala dojatá ředitelka projektu paní Valerie Chromá.
Bohatý program Velikonoc na Hluboké je pro návštěvníky připraven po celý víkend. „V zoologické zahradě budou mimo jiné probíhat i komentovaná krmení zvířat či výtvarné dílničky. Na nádvoří hotelu Štekl zase v neděli například Velikonoční jarmark,“ doplňuje Jan Vlasák z informačního centra.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama