Čeští turisté se vrací na Kos. Zájem mají i o Samos a Kefalonii

Reklama

Řecko patří dlouhodobě k nejpopulárnějším prázdninovým destinacím Čechů. Jinak tomu nebude ani v letošní sezóně, kdy dovolenou v Řecku volí dle aktuálních údajů cestovní agentury Invia dokonce o 90 % více osob než vloni. Přestože nejvíce turistů i letos vyrazí do známých center, stále více cestovatelů má zájem o menší a méně známé řecké ostrovy. Šestkrát více turistů se letos vydá na ostrov Kos, popularitě se těší také Kefalonie nebo ostrov Samos.

Zvýšený zájem o cestování do Řecka registruje cestovní agentura Invia napříč všemi turistickými letovisky. Nejvyšší podíl na prodeji zájezdů zaujímají stejně jako loni především větší ostrovy typické skvělou úrovní služeb pro turisty. Například na Krétu letos v létě vyrazí více než čtvrtina turistů, kteří cestují do Řecka. „Tradičně velmi populární je také Rhodos, kam letos míří téměř třikrát více českých cestovatelů. Rhodos tak letos zaujímá dokonce 21% podíl z prodeje všech First Minute zájezdů do Řecka,“ informoval Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, jež je jedničkou na českém trhu v oblasti prodeje dovolené přes internet. Čtveřici nejnavštěvovanějších ostrovů poté uzavírají Korfu a Zakynthos.

Trendem, který lze u tuzemských turistů v letošní sezóně pozorovat, je větší zájem o méně známé ostrovy. Například ostrov Kefalonia si pro svou dovolenou zvolilo až třikrát více lidí než vloni. Zájem o ostrov Samos ležící v Egejském moři je dokonce více než pětinásobný. „Největší nárůst poptávky oproti loňské sezóně zaznamenáváme v případě prodeje zájezdů na ostrov Kos. Ten meziročně volí šestkrát více turistů. Kos se tak letos vrací mezi oblíbené turistické cíle a stává se dokonce pátým nejpopulárnějším řeckým ostrovem,“ dodal Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která nabízí stovky zájezdů do Řecka.

Turisty lákají nové cíle: 3 trendy řecké ostrovy

Za poznáním řecké historie na ostrov Samos

Ostrov Samos byl již v období před naším letopočtem považován za most mezi Řeckem a východními státy. V období starověkého Řecka tak patřil mezi nejvyspělejší centra v egejské oblasti. A jeho bohatá historie vás zaujme i v dnešní době. Narazit můžete na starobylý akvadukt, chrám Heraion zasvěcený bohyni Héře nebo na Pythagoreion odkazující na světoznámého matematika a filozofa Pythagora, který se zde narodil. Ostrov však nabízí též bohatou přírodu, rozličné skalní útvary a velké množství zeleně. Místní oblázkové a písčité pláže jsou považovány za jedny z nejhezčích v celém Řecku, Samos navíc leží pouze dva kilometry od tureckého pobřeží. V rámci dovolené tak můžete snadno vycestovat i do jiné země a okusit koupání například v nedalekém tureckém letovisku Kusadasi.

Tip na dovolenou:

Samaina Inn ****, 8 dní, letecky, polopenze, od 17 680 Kč, více zde

 

Kos nadchne cyklisty i milovníky výletů

Dovolená na ostrově Kos je ideální pro milovníky cyklistiky nebo pěších výletů. Rovinatý ostrov totiž nabízí celou řadu upravených stezek a cest, které lze využít pro krátké procházky i celodenní túry. Historicky je ostrov spjat zejména se jménem slavného lékaře Hippokrata. Jeho odkaz připomíná letní festival i památný platan. K nejvýznamnějším pamětihodnostem na ostrově poté patří Johanitská pevnost nebo unikátní antická nemocnice Asklepion. Koupání v moři může oživit například návštěva termálních pramenů, které připomínají tektonický původ ostrova, nebo vyhaslé sopky na ostrově Nisyros.

Tip na dovolenou:

Apollon ****, 8 dní, letecky, All inclusive, od 18 892 Kč, více zde

 

Kefalonie nabídne adrenalin i krásné vyhlídky

Ostrov Kefalonie v Jónském moři zaujme především horolezce a milovníky divoké přírody. Najdete zde totiž horu Mega Soros, která je s výškou přes 1 600 metrů nejvyšším vrcholem celého Jónského souostroví. Po náročném výšlapu na vrchol hory vás čeká dechberoucí vyhlídka na celý ostrov, narazit ale můžete rovněž na vzácné kefalonské jedle nebo stáda divokých koní. Mezi další zajímavé přírodní úkazy na ostrově patří například Dračí jeskyně vyzdobená barevnými krápníky, jezero Melisani nebo mořské mlýny v Katavothres, které patří k světovým raritám. Kontrastem k nespoutané přírodě jsou poté čisté pláže, ale i rozlehlé vinice, jež na ostrově též najdete.

Tip na dovolenou:

Hotel Porto Skala Village ****, 8 dní, letecky, polopenze, od 15 790 Kč, více zde

 

 

Tabulka: Nejoblíbenější řecké ostrovy

Destinace

Podíl na prodeji 2016

Průměrná cena na osobu 2016

Podíl na prodeji 2017

Průměrná cena na osobu 2017

Kréta

36 %

16 316

26 %

16 894

Rhodos

15 %

17 004

21 %

16 992

Korfu

13 %

15 779

15 %

15 937

Zakynthos

15 %

15 982

12 %

16 271

Kos

3 %

16 222

9 %

16 882

Lefkada

5 %

14 909

4 %

14 285

Santorini

3 %

16 163

2 %

16 222

Chalkidiki

2 %

11 703

1 %

11 029

Kefalonie

1 %

16 461

2 %

16 277

Samos

0 %

13 324

2 %

14 379

Zdroj: Statistiky Invia

 

O společnosti Invia.cz, a. s.

Společnost Invia.cz, a. s., je největší cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku katalogových i Last Minute zájezdů v přehledné, jednotné formě, čímž šetří jejich čas při plánování dovolené. Díky svým kvalitním službám má cestovní agentura Invia již více než 1 800 000 spokojených klientů. Invia navíc poskytuje unikátní pojištění Faktor 100, které chrání klienty při krachu cestovní kanceláře. Díky svým službám zajistila Invia klientům možnost nejbezpečnějšího nákupu dovolené na českém trhu.

Webové stránky www.invia.cz byly v roce 2012 vyhodnoceny jako absolutní vítěz soutěže WebTop100 v kategorii Obchod a služby a zároveň oceněny 1. místem v kategorii Cestovní ruch. V prestižní anketě TTG TravelAwards byla Invia v letech 2013 a 2014 oceněna jako nejlepší online prodejce.

Cestovní agentura je pro zákazníky dostupná nejen na internetu, ale i ve více než 100 kamenných klientských centrech ve městech po celém území České republiky. Invia má své zastoupení na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

 

Kvalitní servis společnost svým zákazníkům zaručuje prostřednictvím špičkových technologií, znalosti cestovního ruchu a moderního brněnského call centra s vysoce kvalifikovanými prodejci.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

<w:LsdExceptio

–>

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama