Sklárna Moser přilákala vloni rekordní počet návštěvníků

Proslulou sklářskou společnost Moser navštívilo vpředešlém roce téměř 50 tisíc návštěvníků zČeska i ciziny. Lákal je hlavně příběh českého křišťálu, jehož stošedesátiletou historii mapuje expozice sklářského muzea. Oblíbili si však i návštěvy přímo ve sklářské huti, kde mohli sledovat ruční práci mistrů.

Reklama

„Velmi nás těší množství návštěvníků, kteří k nám jezdí, aby se dozvěděli, kde a jak se vyrábí světoznámý český křišťál. Proto se pro ně snažíme stále zlepšovat zážitek, jež z návštěvy v Moseru mají. V muzeu se mohou seznámit s celou bohatou historií výroby, ale protože chceme, aby také zažili autentickou atmosféru sklářské hutě, mohou naživo sledovat ruční práci našich mistrů, kteří přeměňují žhavou masu skla v jedinečné výrobky. Skvělé také je, že se o sklářství zajímá čím dál více mladých lidí“, říká František Schneider, ředitel společnosti.

 Návštěvnost sklárny Moser byla vpředešlém roce rekordní, za posledních 10 let vzrostla o více než trojnásobek. Na stoupající zájem o českou tradici sklářství tak její zaměstnanci zareagovali velkolepou výstavou pod názvem „Příběh křišťálu Moser“, kterou uspořádali kpříležitosti kulatého 160. výročí společnosti. Sbírka skvostů inspirovaných napříč celou stošedesátiletou historií sklárny je vsoučasnosti kvidění vpražském Obecním domě, a to do 22. března 2017. Pro velký úspěch se však nyní jedná ještě o dalším místě, kde by ji mohla veřejnost také zhlédnout.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama