Aby se z výletu nestala noční můra…

Milujete výlety českou i okolní krajinou? Rádi vyrážíte do hor, za poznáním nebo na naše hrady a zámky? Pak máte jistě spoustu nezapomenutelných zážitků. Pokud chcete svou „zážitkovou sbírku“ rozšířit, pak nepodceňujte rizika, která jsou s výlety a cestováním obecně spojená. Nehoda totiž není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Je proto dobré, pokud budete mít uzavřené odpovídající úrazové a životní pojištění.
 

Vybíráme nejvýhodnější pojištění

Reklama

Protože úrazové i životní pojištění nabízí prakticky každá pojišťovna, operující na našem trhu, je dobré jednotlivé nabídky vzájemně porovnat a vybrat si z nich tu, která vám bude nastavenými podmínkami nejvíce vyhovovat. Rozhodně se nevyplácí sázet výlučně na nejlevnější pojištění, u kterého nemusí být dostateční limity pojistného plnění. Abyste mezi sebou nemuseli zvlášť porovnávat jednotlivé produkty, pomoci vám může kalkulačka úrazového pojištění nebo porovnání životního pojištění online

Jaká rizika pojištění kryje?

U úrazového pojištění můžeme vcelku snadno vyvodit, že kryje rizika a následky úrazu. Samozřejmě, že vás neochrání před pádem na ledu či lyžích, na druhou stranu vám a především vaší rodině pomůže vykrýt období, kdy jste kvůli úrazu postaveni mimo pracovní poměr a plně odkázáni na nemocenskou nebo právě na pojistné plnění plynoucí z úrazového pojištění.

Typy úrazového pojištění:

?    Smrt úrazem
?    Trvalé následky úrazu
?    Denní odškodné při úrazu
?    Tělesné poškození při úrazu
?    Pobyt v nemocnici v důsledku úrazu
Jaká rizika kryje životní pojištění?
 
Kromě úrazového pojištění máme k dispozici též pojištění životní, které je odvozeno od věku, pohlaví, ale i zdravotního stavu pojištěnce. Pokud tedy trpíte nějakou závažnou nemocí, připravte se na to, že pojišťovna s vámi tento typ pojištění vůbec nemusí uzavřít. Případně vám nabídne snížení pojistných částek, výluku z pojistného plnění nebo navýší platbu. Tento typ pojištění kryje rizika úmrtí a dalších vybraných životních a úrazových rizik a zároveň slouží k zajištění rodiny. Pokud tedy pojištěný zemře (třeba i následkem úrazu), pojišťovna rodině vyplatí odpovídající částku.
Typy životního pojištění:

?    Rizikové
?    Kapitálové
?    Flexibilní
?    Investiční
?    Důchodové

Nezapomeňte na srovnání úrazového pojištění a také životního, tak abyste hodně za stejné služby nepřeplatili.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama