Raškohrátky oživí skokanský areál už po páté

Sportovní akce pro děti i dospělé pod názvem Raškohrátky se bude konat v Areálu skokanských můstků Jiřího Rašky už po páté. Akce je určena dětem i dospělým, kteří si chtějí hrát. Celá sportovní akce už tradičně proběhne první únorovou sobotu, tedy přesně 4. února 2017 od 13 hodin. 

Reklama

Hlavní část programu, soutěže dětí ve sjezdu a skoku na lyžích, se odehraje na dětské sjezdovce u dolní stanice lanovky. Vedle maskota Horeček lvíčka Fittyho a celé řady sportovních legend, nebudou na akci chybět ani kamarádi z Centra volného času Astra, kteří připraví pro děti celou řadu doprovodných disciplín. Dospělí pak budou moci v odpoledních hodinách změřit své síly ve „Velevýdrapu“ do skokanského můstku.

„Do lyžařských soutěží se budou moci děti registrovat od 13.00 hodin, kdy oficiálně začínáme. I letos budou dětem fandit frenštátské sportovní legendy a už teď se těšíme na bouřlivou atmosféru při průběhu obou závodů,“ řekla Lenka Krestová z Městského kulturního střediska. Loňské Raškohrátky se málem nekonaly kvůli nedostatku sněhu. Venku panovala teplota kolem 12 stupňů nad nulou, přesto se díky snaze frenštátských skokanů podařilo na sjezdovce sníh udržet a závody proběhly. Letos jsou vyhlídky prý mnohem lepší. „Podle dlouhodobé předpovědi by mělo být počasí pro zimní radovánky mnohem příznivější. K Raškohrátkám zkrátka patří sníh. My se samozřejmě budeme snažit vytvořit ty nejlepší podmínky pro všechny malé závodníky. Na naši akci jsou zvaní všichni, akce je otevřená a vstup na ni je bezplatný. Pro děcka budou na místě k zapůjčení i lyže, boty a přilby, takže výmluvy typu – nejdeme, protože nemáme vybavení, nebereme,“ komentuje se smíchem předseda skokanského oddílu TJ Frenštát Roman Klíma.

„Soutěž Velevýdrap do skokanského můstku, tak to už je pomalu kultovní záležitost. Spolu s frenštátskými hasiči pořádáme tuto silovou disciplínu pro dospělé už po čtvrté. Závodníci běží do bubnu skokanského můstku a přidržují se přitom lan. Nejlepší muž a žena získají maxiflašu slivovice,“ popisuje průběh tradiční soutěže pro dospělé Marian Žárský. Součástí letošního programu bude také stánek se soutěžemi mediálního partnera akce Hitrádia Orion. Pořadatelem Raškohrátek jsou město Frenštát pod Radhoštěm, Městské kulturní středisko, oddíl skoku na lyžích TJ Frenštát pod Radhoštěm, Centrum volného času Astra, frenštátští hasiči a generální partner Continental Automotive Czech Republic.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama