Na Novoměstsku vzniká 100 km běžkařských tras. Na přípravě se podílí i energetic

Běžkařům na Novoměstsku bude letos k dispozici 100 kilometrů upravených tras. Jejich aktuální stav si návštěvníci budou moci ověřit na webových stránkách Skimapa.cz. Každá rolba bude totiž vybavena chytrým mobilním telefonem, s jehož pomocí se na web budou přenášet data o aktuálních úpravách tratí. Na přípravě a zdokonalování běžkařských tras v regionu se podílí také společnost E.ON v rámci spolupráce na projektu Vysočina šetří energii.

Reklama

Novinkou letošní zimy v mikroregionu Novoměstsko bude mobilní aplikace, kterou si zapnou rolbisté při úpravě tras. Aktuální data z úprav trasy budou okamžitě přenášena na webové stránky, kde budou dostupná všem zájemcům o běžecké lyžování. Návštěvníci regionu si tak mohou ověřit stav různých turistických tras a lépe naplánovat svůj výlet.

Aktuálně se v rámci příprav projektu nakupují mobilní telefony pro rolbaře, které poslouží pro přenos dat. „Každý rok připravujeme zhruba sto kilometrů upravených běžeckých lyžařských tras. Přes aplikaci v mobilním telefonu budou sportovní kluby, které zajišťují údržbu a úpravu turistických běžeckých stop, ihned přenášet data upravených kilometrů tras na webové stránky Skimapa.cz,“ popisuje letošní novinky předseda mikroregionu Novoměstsko Miloš Brabec. Návštěvníci díky moderním technologiím získají aktuální informace o místních podmínkách pro běžecké lyžování.

Partnerem mikroregionu Novoměstsko je už od roku 2008 společnost E.ON. Ta každý rok finančně přispívá na údržbu tras a vytvoření vhodných podmínek pro běžkaře například formou kvalitního značení rozcestníků. „Dlouholetá spolupráce společnosti E.ON a mikroregionu Novoměstsko úzce souvisí se společným projektem Vysočina šetří energii. Jsme rádi, že je kraj Vysočina otevřený novým a chytrým řešením pro úsporu energie a podporu cestovního ruchu,“ dodává Lukáš Svoboda z energetické společnosti E.ON.

Mikroregion Novoměstsko

Svazek obcí mikroregion Novoměstsko byl založen 17 obcemi, aby hájil oprávněné ekonomické, společenské a kulturní zájmy, chránil životní prostředí obyvatel mikroregionu a řešil problémy přesahující rámec a možnosti jednotlivých obcí. Předsedou mikroregionu je Miloš Brabec. V současně době je v mikroregionu už 30 členských obcí.

O společnosti E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem na 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více jak 65.000 km dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4.000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činí cca 9 %.

Jako významný dodavatel elektřiny a zemního plynu cítí energetická společnost E.ON velkou odpovědnost nejen za spolehlivé dodávky energie a kvalitní služby zákazníkům, ale také za životní prostředí kolem nás. Svým zákazníkům proto přináší řadu informací a služeb, které pomáhají šetřit přírodu a snižovat jejich spotřebu energií. Více informací o těchto aktivitách je možné najít na stránkách www.ecofuture.cz, www.eonradce.cz a www.eon.cz.

Foto: www.ecofuture.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama