Kytara napříč žánry láká na kytarové rebelky; zamíří i do Německa

19. ročníku festivalu Kytara napříč žánry, který proběhne mezi 9. říjnem a 26. listopadem, nabídne na dvě desítky koncertů.

Reklama

V letošním roce hrají prim zástupkyně něžného pohlaví, které se úspěšně prosadily na hudební scéně. Na festival zavítá skutečná kytarová virtuoska, dlouholetá spoluhráčka Michaela Jacksona a Jeffa Becka, Jennifer Batten. Odehraje sérii sólových koncertů a v Praze vystoupí společně s písničkářkou Janou Šteflíčkové či legendární Dagmar Voňkovou.

Americká kytaristka Jennifer Batten se proslavila hlavně hraním po boku Michaela Jacksona, s ikonou světové pop music natočila tři zásadní alba: Bad, Dangerous a HIStory. Zcela nezapomenutelnou se stala i její spolupráce s kytarovým virtuózem Jeffem Beckem.

Dalšími oporami festivalu jsou americký kytarista, skladatel a aranžér Adam Rafferty, mladá Holanďanka Karlijn Langendijk, vítězka 3. ročníku kytarové soutěže SAI, němečtí kytaristé Sönke Meinen, Lorenz Schmidt, Silvio Schneider a Ingo Halama a jejich čeští kolegové Norbi Kovács, Libor Šmoldas Miloslav Klaus a Stanislav Barek. Zahraje skupina Njorek s citeristou Michalem Müllerem a zazpívají Martina Míková a Zuzana Laura. Mimořádným hostem závěrečného koncertu bude legendární mistr kytary Jiří Jirmal.

Podrobné informace naleznete na www.kytaranapriczanry.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama