Food Film Fest se v říjnu zeptá: Víte, co jíte?

FILM FOOD FEST proběhne od 21. do 23. října v Národní technické knihovně v Praze a Kampusu Dejvice.

Reklama

Vybudí náš mozek více pohled na jídlo nebo na sex? Kdy je potrava lékem a kdy se mění v jed? Souvisí přítomnost pesticidů v organismu s dramatickým nárůstem autismu u dětí? Víme vlastně, co jíme? Na takové a další otázky nabídne odpovědi Food Film Fest. Akce, která se koná pod hlavičkou renomovaného festivalu dokumentárních filmů o živé vědě Life Science Film Festival, posouvá dnes tolik oblíbené pouliční akce věnované jídlu ještě o několik kroků dále.

„Vybrali jsme ty nejzajímavější filmy, které se v roce 2015 a 2016 natočily o jídle, výživě, o ekologických, zdravotních nebo i sociálních souvislostech, a ty představíme návštěvníkům. K tomu navíc nabídneme názory těch nejpovolanějších – expertů a vědců z prestižních univerzit a výzkumných ústavů, ale i známých postav z gastro a foodies scény,“ popisuje jeden z organizátorů festivalu Ing. Petr Alexandr, CSc.

Jedním z  témat letošního Film Food Festu  je „Potřeba masa“.  Dalším tématem Food Film Festu budou toxiny v potravinách. Léky a čisticí prostředky ukládáme mimo dosah dětí, aby se neotrávily. Je to skoro zbytečné: každý den se do totiž do jejich organismu dostane 130 chemikálií, o jejichž škodlivosti pro lidské zdraví není pochyb. Francouzský dokument „Toxické chemikálie: Děti v nebezpečí“ se ptá, kde se tyto látky berou a kdo na nich vydělává.

Podrobné informace naleznete na webu www.lsff.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama