Výstava na zámku ve Valticích Zlato císařů a králů prodloužena do konce října

Pro velký zájem veřejnosti byla výstava Zlato císařů a králů na valtickém zámku prodloužena do 30. října 2016.

Reklama

V prostorách valtického zámku bude i nadále vystavena unikátní kolekce korunovačních klenotů z Evropy i Orientu, doplněná o mimořádnou, dosud veřejně neprezentovanou sbírku pokladů ze starověké a středověké Číny. Výstava obsahuje i kopii slavné svatováclavské koruny z doby Karla IV., proto je symbolické, že právě 28. září, v den sv. Václava, navštívil expozici již dvacetitisící návštěvník. Stále rostoucí zájem vedl pořadatele k prodloužení výstavy do konce října.

Desítky mimořádně kvalitních replik královských korun z mnoha kilogramů nejvzácnějších kovů z dílny německých zlatnických mistrů tak budou pro návštěvníky valtického zámku přístupné o celý měsíc déle. Je velmi nepravděpodobné, že byste tuto kolekci mohli ještě někdy na jižní Moravě spatřit prezentovanou v takovém rozsahu, takže si nenechejte tuto jedinečnou šanci uniknout. Kde jinde uvidíte na jednom místě třeba koruny římských, českých, britských a francouzských králů či ruských carů? Klenoty jsou za mimořádných bezpečnostních podmínek vystaveny ve druhém patře valtického zámku ve speciálních vitrínách tak, aby si je mohli návštěvníci prohlédnout a vyfotografovat z bezprostřední blízkosti. 

I díky tomuto úspěšnému výstavnímu projektu se zámek ve Valticích letos zařadil mezi tři nejnavštěvovanější moravské památky. Letošní počet návštěvníků zámeckého okruhu, výstav, zámecké kaple i nově zrekonstruovaného barokního divadla a jízdárny v těchto dnech přesáhl 130 000 platících návštěvníků. Loni jich bylo za celý rok 53 000.

www.zamek-valtice.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama