Děti hrají dětem. V sobotu vypukne festival Poupění*Strýt*tyjátr, do kterého se

V sobotu 1. října bude pražská Kampa patřit dětskému publiku. Od 10 hodin tam totiž vypukne 7. ročník festivalu Poupění*Strýt*tyjátr. Během dne vystoupí 8 dětských souborů a 2 seniorské skupiny, které budou dětem hrát, tančit a zpívat jim. Festival dává prostor všem dětem, které se věnují umění pro zábavu.

Reklama

„Festival bude mít podobu jakéhosi pouličního divadla. Vystoupí malí amatérští herci a zpěváčci z celé republiky. Poupění je otevřeno všem šikovným dětem. Ti nejmenší účastníci ještě chodí do mateřských škol, vystoupí ale i dvě seniorské skupiny. Smyslem je vytvářet mezigenerační dialog, což je i jedním z cílů naší nadace. Takže by na festival měly děti vzít i svoji babičku s dědečkem. Celý program proběhne v uvolněné atmosféře. Moc se na to těším,“ říká Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT, která je hlavním partnerem festivalu. Pořadatelem Poupění*Strýt*tyjátr je Spolek HaF. Program je určen zejména rodinám, dětem a seniorům.
Návštěvníci se mohou těšit nejen na písničky a pohádky, ale také na klauny, žongléry a kejklíře. „Letošní novinkou je Okénko pro odvážné, které umožňuje lidem z publika na akci přímo vystoupit. Třeba zazpívat, nebo sehrát nějaký skeč,“ dodává Tornikidis. Během festivalu se bude i pomáhat. „Ve stanu Nadace AGROFERT bude umístěn trenažér handbiku, tedy kola poháněného rukama. Návštěvníci si mohou tento sport vyzkoušet. My k tomu za každý ujetý kilometr darujeme 100 Kč na nákup handbiku pro hendikepované dětské sportovce. Tak se u nás určitě zastavte,“ zve ke sportu pro dobrou věc Zuzana Tornikidis.

Festival je letos pořádán již posedmé. Vstup je pro všechny zdarma, stačí přijít v sobotu 1. října 2016 na Kampu a vzít si s sebou dobrou náladu. Program začíná v 10:00 a končí v 18:00 hodin. Patrony festivalu jsou Bára Nesvadbová a Jan Václav Čep.

Poupění*Strýt*tyjátr

•    Festival se jmenuje po dětech (poupatech), které tvoří (poupí) a dává prostor všem poupatům bez rozdílu původu, rasy či zdravotního stavu;
•    Celá akce je pojatá jako pouliční divadelní pouť. Proto na děti čekají klauni, divadlo, zpívání, žongléři či kejklíři;
•    HaF studio (Hry a Fantazie studio) akci pořádá společně s Městskou částí Praha 1, hlavním partnerem je Nadace AGROFERT.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama