Tipy na skvělé výlety v německém pohraničí


Omrzelo vás putování po vlastech českých, ale spíše než delší dovolenou preferujete jednodenní výlety? Žádný problém – stačí si vybrat některé ze zajímavých míst u našich sousedů. Abychom vám ušetřili čas, připravili jsme pro vás inspirativní tipy na výlety v sousedním Německu.

Norimberská expozice Fascinace a teror

Reklama

Nadšenci historie nesmí minout Norimberk, který je jakýmsi reliktem nacistické éry. Z té se dochovala nedokončená sjezdová hala pro padesát tisíc lidí. Co na tom, že ji architekti Ruff a Von Ludvig nestihli dokončit. I tak působí monumentálně a rozhodně stojí za zhlédnutí. Od konce 90. let zde sídlí stálá expozice s příznačným názvem Fascinace a teror.


Autor: Nicohofmann, Creative Commons

Antická Walhalla

Kdo by to byl řekl, že jen pár kilometrů východně od Řezna stojí antický chrám. Nese název Walhalla a nechal jej postavit král Ludvík I. Památník vzdává hold významným postavám německé historie. Až zdoláte 358 schodů vedoucích od řeky, naskytne se vám pohled na 1234 soch umělců, vojevůdců a dalších osobností.


Autor: Michael J. Zirbes (Mijozi) – Vlastní dílo, CC BY 3.0

Wagnerův Bayereuth

Každoročně pořádané Wagnerovské hudební slavnosti potěší každého milovníka vážné hudby. Čekací lhůta na vstupenky je bohužel velmi dlouhá (údajně až deset let), ale pokud se vám je povede získat, odvezete si spoustu nezapomenutelných zážitků. Ve městě jsou i zajímavé expozice v pivovarnickém muzeu a muzeu svobodných zednářů.

Impozantní hrady a tajuplné jeskyně

Vydáte-li se do oblasti Franckého Švýcarska, užijete si pohled na malebná zákoutí potoků, krasové jeskyně, skály a zříceniny středověkých tvrzí. A není náhoda, že právě tato lokalita patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům vůbec. V průběhu 19. století zde působilo množství známých romantických umělců.

Tisíce památek v Bambergu

Historické město Bamberg se rozkládá na sedmi pahorcích a čítá 2300 historických památek. Zachovalá barokní tvář dostala historické centrum Bambergu na seznam světového dědictví UNESCO.

Exkurze ve svítící aréně

Návštěva svatostánku fotbalových týmů Bayern München a 1860 München zahřeje na srdíčku každého sportovního fandu. Allianz Arena má kapacitu 69 tisíc diváků a díky plastovým „polštářům“ s vnitřním osvětlením může měnit barvy podle toho, který domácí tým zrovna hraje. Pokud se na stadion nedostanete v rámci fotbalového utkání, můžete se zúčastnit individuální exkurze. Stačí, když si ve zdejší restauraci koupíte vstupenku.

Barokní zámek Moritzburg

Barokních zámků je v Německu nespočet, tak proč se vydat právě do Moritzburgu? Třeba proto, že se zde na přelomu let 1972 a 1973 natáčela slavná pohádka Popelka s Libuší Šafránkovou v hlavní roli. Projdete se po schodišti, kde ztratila střevíček?

Do Německa je to kousek, ale i tak byste se měli pojistit

V rámci pohybu po Evropské unii si sice vystačíte s Evropským průkazem zdravotního pojištění, nicméně nezapomínejte na to, že ten vám zajistí pouze zdravotní péči v takovém rozsahu, na jakou mají právo domácí pojištěnci.

Není tajemstvím, že západoevropské země nejsou tak štědré jako Česká republika. Rozsah spoluúčasti je výrazně vyšší a mohlo by se stát, že se váš výlet zbytečně prodraží. Za kvalitní cestovní pojištění přitom zaplatíte směšnou částku.

Nezapomeňte si důkladně přečíst VPP pro pojištění do zahraničí a sjednejte si i případná připojištění. V rámci cestování s malými dětmi se může hodit pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou jiným osobám. Aneb člověk nikdy neví, kdy rozverné dítko něco shodí a vyvede něco, s čím jste nepočítali…

Výmluva, že nemáte čas na vyřizování pojištění na pobočce v dnešní době neobstojí. Můžete si sjednat cestovní pojištění online, zaplatit kartou a vyrazit na cesty!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama