Královská věnná města v srpnu

Prázdniny nekončí, v královských věnných městech se nudit nebudete!
Sběratelé turistických vizitek mají možnost získat sérii 9 vizitek, které jsou k dostání v informačních centrech královských věnných měst. Za návštěvu třech, šesti a všech devíti měst dostanete bonusové samolepky zdarma!

Dvůr Králové nad Labem – Hrajte turistickou hru Královédvorsko

Reklama

Soutěžit můžete o pobyty v regionu a další lákavé ceny. Základem hry je brožura s herním plánem, kterou návštěvníci získají po zaplacení vstupného buď v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem, v ZOO Dvůr Králové a v Informačním centru v Kuksu.

Hradec Králové – Proleťte se vesmírem v digitálním planetáriu

Díky špičkovým technologiím kruhového sálu s nakloněným hledištěm budete okouzleni prostorovou projekci hvězdné oblohy na polokulové projekční ploše nebo vědeckými videofilmy. Od budovy hvězdárny se také můžete vydat na Planetární, nebo Galaktickou stezku, které vás dovedou až do městských lesů a ještě se dozvíte mnoho zajímavého o objektech naší planetární soustavy a Galaxie.

Chrudim – Muzeum barokních soch v Chrudimi

Unikátní kolekce východočeského barokního sochařství  17. a první poloviny 18. století. Ve vzdušném a velkoryse pojatém prostoru můžete obdivovat díla realizovaná v kameni i rozměrné řezbářské práce autorů Matyáše Bernarda Brauna a jeho žáků Jiřího Františka Pacáka a Ignáce Rohrbacha. Ve dnech 18. – 20. srpna navštivte Letní barokní scénu 2016 přímo v muzeu.

Vysoké Mýto – Nejhezčí pohled je z věží ve Vysokém Mýtě

Netradiční pohled, zajímavá historie, test fyzické kondice. I tohle všechno nabízejí prázdninové zážitky ve Vysokém Mýtě na jednom místě. Stačí, pokud si do svého programu zahrnete městské středověké brány – Pražskou a Litomyšlskou.

Trutnov –  Navštivte pevnost Stachelberg u Trutnova!

Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938.

Polička – Po stopách Bohuslava Martinů

Historické město Polička se pyšní několika nej. Patří mezi ně gotické hradby, které v délce 1220 m obepínají celé historické jádro města, barokní skvosty na Palackého náměstí i nedaleký hrad Svojanov. Polička je rodištěm hudebního skladatele Bohuslava Martinů – ten se narodil ve věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36 metrů!

Jaroměř – Hra Brány pevnosti dokořán

Během 27. 8. 2016 se návštěvníci stanou na chvíli součástí vojenského táborového života. Tábor bude vystavěn na shromaždišti nad vstupem do podzemí. Aby mohli účastníci hry vkročit do podzemí, musí nejprve splnit několik úkolů.

Nový Bydžov – jubilejní 20. ročník festivalu dechových orchestrů „Fišerův Bydžov 2016“

Jednou z nejvýznamnějších akcí města je každoročně festival dechových orchestrů „Fišerův Bydžov“, dvoudenní přehlídka nejen regionálních mládežnických orchestrů, amatérských souborů, ale i nejlepších dechových orchestrů z Čech a Moravy.

Mělník –  město proslulé nejen vinařskou tradicí

Úchvatný pohled na soutok Labe a Vltavy z mělnického zámku, malebné náměstí, které proslavily  filmy „o básnících“, tajemné podzemí protkané spletí chodeb a sklepů a nejširší známá studně v České republice jsou jen zlomkem atraktivit, které naleznete ve městě vína.

Více informací naleznete na www.vennamesta.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama