Slavnost mladých vín

(Štramberk, 10. 11. 2007) Svatý Martin opět zavítá do Štramberka. Oproti minulému ročníku však dorazí o jeden den dříve, tedy v sobotu 10. listopadu. Letošní (4.) ročník Slavností mladých vín, je opravdu plný originálních překvapení. Podle slov Simony Grznárové, produkční celé akce, je letošní rok pojat nejen jako oslava mladého vína, tzn. prvně koštovaného vína – sklizeného při posledním vinobraní. Nabízí také vhled do života samotného patrona vinařů, sv. Martina, i do svatomartinské kuchyně.
    Ve Štramberku se totiž drží i dalších svatomartinských rčení. O tom, že na sv. Martina, nejlepší je husina – by měl každého návštěvníka přesvědčit speciální jídelní lístek toho dne, kde nechybí svatomartinská husička s červeným zelím. Na náměstí se budou také připravovat a podávat lokše (placky ze studených, vařených, oloupaných brambor, najemno nastrouhaných, vajec a mouky, upečených nasucho na plotýnce) a jiné dobroty. Ale dříve, než zvednete číši mladého vína, prozradí vám účinkující (Divadlo Pod věží), jak sv. Martin přišel ke svým atributům (Aneb symbolická příhoda v Amiens, legenda o husách a uzdravení malomocného polibkem před vašimi zraky!). Svůj holt vzdají sv. Martinovi i děti ze ZŠ Štramberk a country skupina Cizinci.
    Prosbou a říkankou Martine, sviť lucernou, ať můžeme kráčet za tebou si možná vysloužíte více světla a lásky do života. Organizátor akce připravuje totiž pro návštěvníky Adventní spirálu, která vám má k těmto atributům pomoci. A nic není ponecháno náhodě. Lucerničku, kterou k tomuto aktu budete potřebovat, si můžete vyrobit i na místě. Na závěr je nachystáno „nebeské překvapení“ – možná, že budou padat z nebe sněhové vločky, možná mamon nebeský, kdo ví… je to překvapení!
Doprovodný program na štramberském náměstí je od 11:00 do 17:00 hodin.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama