Výlet za historií Kladna

Muzeum v Kladně má sice v červenci a srpnu zavřeno, ale opět již od září najdete v budově bývalé ředitelské vily Poldiny hutě mnoho zajímavého. (Kdo do září čekat nechce, nechť přeskočí na poslední odstavec!)

Reklama

Expozice Sládečkova vlastivědného muzea připomíná jak osídlení Kladenska v období pravěku, tak život v městečku Kladno a jeho překotné změny v průmyslovém věku. Vidět zde můžete rekonstrukci středověké tvrze Kladenských, cechovní památky a významné jsou také předměty z gotického kostela Nanebevzetí Panny Marie, který v roce 1899 ustoupil většímu. Pozdější dobu připomíná třeba model první vysoké pece – Vojtěšské huti, dobová mapa města nebo památky na spolkový život. Komu nebude stačit expozice, na toho čekají tematické výstavy z novodobé historie, nebo výstavy přírodovědné, kde se může obvykle sám zapojit, ať v doprovodném programu nebo soutěžním kvízu.

Co se týče v létě přístupných památek v okolí Kladna, Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích s industriálním hřištěm má otevřeno denně, středověké hradiště Budeč a zdejší rotundu sv. Petra a Pavla můžete i s průvodcem navštívit o víkendech nebo si prohlédněte kladenskou Zámeckou galerii s medvědáriem… Více na www.omk.cz. Těšíme se na shledanou!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama