CÍSAŘSKÝ DEN® v Kadani letos již po čtyřiadvacáté!!!

Město Kadaň leží na úpatí Doupovských a Krušných hor na levém břehu řeky Ohře. Královským městem se stala za panování Přemysla Otakara II. někdy před rokem 1261. Její historické jádro bylo v roce 1978 prohlášeno městskou památkovou rezervací.

Reklama

Město Kadaň návštěvníkům nabízí mnoho zachovalých a udržovaných památek, mezi něž patří např. Radniční věž, Mikulovická brána, Středověká bašta, Františkánský klášter, Kadaňský hrad, zachovalý barbakán Žatecké brány atd. Krom příjemné procházky po Nábřeží Maxipsa Fíka a právě vznikajícím Studentským náměstím s galerií pod širým nebem, se zde koná velké množství kulturních akcí.

CÍSAŘSKÝ DEN® je tradiční historická slavnost, která se koná 27. 8. 2016 v Kadani. Letos je to již XXIV. ročník. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Po celý den budou diváci na několika scénách rozmístěných po historickém centru města sledovat vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů či ukázky práva útrpného. Atmosféru celé akce podtrhne rytířské ležení, jehož centrem bude stylově vybavený rytířský stan, středověká lazebna či katovna, ve které nebude chybět kláda či natahovací žebřík. Hladoví a žízniví návštěvníci ukojí své potřeby ve středověké taverně nebo orientální čajovně. Pro malé i velké budou připraveny středověké hry a soutěže. Všichni jste srdečně zváni.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama