Město lidem, lidé městu: Centrum Českým Budějovic ožije sousedskou slavností pln

Historické centrum Českých Budějovic bude v termínu od 26. do 27. srpna 2016 už počtvrté patřit unikátní společensko-kulturní akci Město lidem, lidé městu. Asfaltový povrch ulic Krajinská, Česká a Piaristická částečně pokryje žívý trávník, veřejné prostranství zaplní umělci a místní restauratéři pohostí návštěvníky přímo před svými provozovnami.  Organizátoři slibují i zajímavý doprovodný program, například na Piaristickém náměstí bude připraveno podium, na kterém vystoupí populární hudební skupiny. Vstup na celou akci, která vzniká za podpory města České Budějovice, je zdarma.

Reklama

Akce s příznačným názvem “Město lidem, lidé městu” nabídne obyvatelům a návštěvníkům jihočeské metropole nevšední zážitek na všedních místech. Cílem pořadatelů je na dva dny proměnit běžnou městskou ulici a vytvořit tak neovyklou a neopakovatelnou atmosféru. V ulicích Krajinská, Česká a Piaristická nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. tak na návštěvníky čekají instalace soch,  živý travnatý koberec, nespočet interaktivních aktivit, doprovodný program pro děti i hudební vystoupení.

Mezi nejzásadnější části dvoudenního programu v centru Českých Budějovic bude patřit koncert Jihočeské filharmonie, která připravuje další zajímavé vystoupení po nedávném koncertu v útrobách věže Temelinské jaderné elektrárny. Instalaci uměleckých objektů zase připravují organizátoři ve spolupráci Alšovy a Mariánské galerie.

„Celým konceptem akce Město lidem, lidé městu, chceme nejen obyvatelům Budějovic připravit možnost, k tomu aby všichni společně vyrazili do ulic a zažili nevšední zážitky, které nezažijí každý den. Rádi bychom zaujali všechny. Proto v našem programu najdete různé formy a žánry zábavy, kterou bychom rádi podali vkusnou a doufáme zajímavou formou,“ řekl k přípravám Robin Mikušiak z pořadatelského týmu.

„Akce může být připomínkou kdysi tradičního Korsa, kdy se měšťané procházeli po ulici a užívali si její atmosféru. V dnešní době je ulice spíše dopravní koridor a tento festivel může vést k diskusi, zda bychom některé veřejné prostory nemohli využívat jinak a lépe,“
okomentoval vizuální stránku připravované akce architekt Miroslav Vodák.

Kromě umění si lidé v centru Budějovic užijí letní kino, zatancují si latinsko americké tance a uvidí módní přehlídky, kterých se zúčastní i hokejisté Motoru nebo fotbalisté Dynama. Další velmi zajímavou událostí, bude největší setkání chůdařů na území České republiky. V programu bude také muzikálové představení Cyrano nebo scénické čtení herce Lukáše Hejlíka. Jednou ze základních myšlenek celé akce je zapojení místních podniků a poskytovatelů služeb. Ti představí své dovednosti na ulici před svými provozovnami a nabídnou své služby návštěvníkům pod širým nebem. Proto bude možnost využít služeb restauratérů, kadeřníků nebo opravny kol.

Jednou z nevšedních událostí v rámci programu bude také vystoupení slacklinistky Terezy Panochové, která chystá na nataženém popruhu přejít celé budějovické náměstí od radnice, až po Černou věž.

Na Piaristickém náměstí vyroste hudební podium, kde vystoupí hudební skupiny. Mezi ně bude patřit například Universla swing Brothers Bez Not nebo Electro swing Allstars. Mezi dalšími například elektronická parta Noisy Pots, kteří místo hudebních nástrojů použivají kuchyňské náčiní a syntetizátory. 

Vstup na celou akci je zcela zdarma. Startuje 26. srpna ve 13:00 a končí ve 24:00. V sobotu 27. srpna se program rozjíždí v 9:30 a konči také ve 24:00. Více informací najdete na webu akce www.mestolidemlidemestu.cz nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/MestoLidemLideMestu/.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama