Léto 2016 na Kašperku

Dílo Karla IV., věhlasný a přenádherný Hrad Kašperk – co víc? Jako již tolikrát, i tento červenec a srpen, se stane hrad Kašperk centrem všeho dění v kašperskohorském okolí zvaném Šumava a přilehlém vesmíru.
   
Dít se toho nebude málo, ale ani moc, bude toho tak akorát. Kromě celé řady kulturních doprovodných programů jsou k vidění prohlídkové okruhy Stavba hradu a Život na hradě. Oba dva můžete zažít na hradě každý den, a to opravdu každý den, tedy od pondělí do neděle včetně středy, čtvrtku, soboty, pátku i úterý.
   
Dalším nezapomenutelným zážitkem budou noční prohlídky ve dnech 14. – 16. 7. Nepřehlédnutelně dokonalý a všestranně nadaný dobrodruh, kryptozoolog, objevitel a záhadolog Mstislav Mřenka se vrátí na hrad Kašperk a ani tentokrát to nebude jen tak. Tentokrát ho nezvratné důkazy vedou k objevu století, ba snad tisíciletí. Je totiž dost možné, že základní kámen hradu je legendárním templářským pokladem.
   
Divadlo v hradním paláci je již pojmem. A říkali jsme si, že divadelního spolku Kašpar není nikdy dost, proto letos uvedeme hned tři představení. 29. – 31. 7. to bude nesmrtelná klasika Romeo a Julie.

Reklama

Následovat bude 2. – 4. 8. klasika tentokrát francouzská, totiž Cyrano. Nakonec se vrátíme k Shakespearovi a tragédii Othello ve dnech 5. – 6. 8. Všechna představení pod vedením režiséra Jakuba Špalka zinscenují herci pražského Divadla v Celetné.
  
Dílny, zejména pak tvořivé dílny pod odborným vedením paní Zdeňky Ánandí Barfussové, bude možné na Kašperku potkat pravidelně třikrát v červenci (7.; 14.; 28.) a třikrát v srpnu (4.; 11.; 25.). Dílny zaměřené na zpracování ovčí vlny a výrobu loutek z ní se budou nacházet na hradním nádvoří, kde si všichni zájemci budou moci prohlédnout a vyzkoušet tuto kreativní a zajímavou činnost.
   
Do konce léta máme tedy dost k navštívení a vidění. Pro bližší informace nebo poslechu příjemných hlasů našich zaměstnanců volejte 376 582 324, nebo pište na [email protected] a všechno důležité najdete i na www.kasperk.cz.
   
Dokonale strávené a krásné léto, ideálně v Kašperských Horách a na našem hradě, přeje správa hradu Kašperk.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama