Pohádkový výlet pro rodinu

Dne 18. 6. se otevřely brány zábavního parku Fábula v Kamenici nad Lipou. České pohádky, obří společenské hry, zvířátka, loupežnická hospoda, dětské koutky, divadlo a krásná příroda jižních Čech bude po celý červenec a srpen s bohatým doprovodným programem hostit velké i malé a hlavně vaše bránice. Letošní čtvrtá sezóna vrcholí patronací výborného českého nejen pohádkového herce Josefa Dvořáka.

Jedna akce pro děti střídá druhou

Reklama

Hlavní atrakcí zábavního centra je pohádková cesta. S dětmi se potkáte s ježibabou, čertem, vodníkem a dalšími bytostmi v jejich království. V suterénu budovy bývalého Okresního soudu a skláren vznikla kouzelná říše se skříňovým labyrintem, hradem čaroděje, lesem, kouzelnou zahradou, ale i pravou katovnou. Víte, že zde má čert vlastní školu a ježibaba si s vámi zazpívá „Skákal pes“ a dá vám ochutnat žížalí polévku? Tvůrci projektu cílí na celou rodinu a na poctivé české pohádky. To vše letos doplní bohatý kulturní program. Jako host přijede nejznámější princezna Michaela Kuklová. Holky a kluci se budou moci s pravou princeznou fotit. Pod patronací Josefa Dvořáka proběhne vodnický den, pohádkové bytosti si i letos užijí módní přehlídku. Aby ne, když se čert rozhodl, že si konečně splní sen a bude princeznou! I letošní oslavy 700. letého výročí narození Karla IV. zahrne Fábula mezi své kulturní akce. Během dne strašidel se bude čarovat. Fábula letos také vstoupí do České knihy rekordů díky obřím společenským hrám – člobrdu, dámě, kostkám, pexesu, dominu a logicu.

Rodinný výlet s dětmi i za horkých či deštivých dnů

Vaše zážitky budou kompletní i díky hostinci u loupežníka Bambitky. Bývalý přístavek pro vězně z dob, kdy ještě pohádková říše bývala okresním soudem, se změnil v dobový zážitkový hostinec. V něm si v případě vydatného léta odpočinete v chládku cihlových zdí, stejně tak jako v ostatních prostorách starých prvorepublikových budov zábavního parku. Vaše děti budou zatím cvičit na atrakcích ze dřeva nebo se vydají s jedním z rodičů do pohádkového bludiště, luštit hlavolamy, za zvířátky nebo tvořit do dílniček. Ochladíte se v pohádkovém sklepení a zchladí vás jistě i široká nabídka občerstvení od ledových káv, zmrzlinových koktejlů, tříští až po vychlazené točené limonády či pivečko. Pohádkový svět skřítka Fábuly v Kamenici nad Lipou vás zve do svého zážitkového areálu strávit ty nejkrásnější prázdniny.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama