Cykloturistika na Východní Moravě

Kouzlo rozmanitosti Východní Moravy si dokonale vychutnáte ze sedla jízdního kola. Možností je celá řada, tento region nabízí více než 2500 kilometrů značených cykloturistických tras, z toho zhruba 300 km tvoří jedinečné páteřní cyklostezky umožňující poznat krajinu od horských pramenů až do úrodných vinařských oblastí. 

Reklama

TOP nabídkou jsou jednotlivé úseky Cyklostezky Bečva, která je právem nazývána Královnou cyklostezek Moravy. Na svých 160 kilometrech prochází horskými vesničkami, protíná významná města na Valašsku i v Moravské Bráně. A po celé délce nabízí řadu možností k občerstvení a odpočinku, ale také odbočky na stovky kilometrů tras vhodných pro horská kola nebo do zábavných bikerských areálů se skvělými traily. Příroda Beskyd, Javorníků a Hostýnských vrchů vám učaruje.

Trochu jiný charakter má páteřní cyklostezka vedoucí podél vodní cesty Baťův kanál. Z Kroměříže do Uherského Ostrohu je vybudováno  rovinatou krajinou s remízky lužních lesů  50 km bezpečné cyklostezky. Prohlédnete si památky UNESCO v Kroměříži, v Otrokovicích můžete odbočit do Zlína a prohlédnout si proslulou zoo v Lešné či vyšlápnout na zříceninu hradu Lukova. Úrodné a pohostinné Slovácko láká k prozkoumání místních pochoutek včetně Moravských vinařských stezek na svazích Bílých Karpat či Chřibů,  či k návštěvě historických památek, mezi nimiž vyniká hrad Buchlov, zámek Buchlovice, poutní areál ve Velehradu či Archeoskanzen v nedaleké Modré. www.vmnakole.cz

Nenechte si ujít: Bikemaraton Drásal České spořitelny, Holešov 25. 6. 2016

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama