Masné krámy v Českých Budějovicích – fantastický gastro výlet!

České Budějovice nabízejí mnoho pamětihodností a turistických lákadel, ale patříte-li k požitkářům, nebo chcete-li gastronautům, nenechte si ujít návštěvu Masných krámů. Tato úchvatná restaurace v sobě organicky propojuje moderní technologie s historií budovy, jejíž historie sahá až do 16. století.

Reklama

To není restaurace, to je chrám…

… to není přehánění, to je skutečnost. Ano, je tomu tak. Masné krámy jsou na půdorysu baziliky. Hlavní loď lemují po obou stranách samostatné boxy k sezení. Dominantním prvkem hlavní lodi je výčep a bar – tepající srdce restaurace, odkud se rozlévá život do celého interiéru. Funkčním i výrazovým prvkem výčepu jsou nasvětlené měděné tanky. A co se ukrývá v těchto tancích? Jsme přeci v Budějovicích… takže poctivé a dokonale ošetřené pivo z pivovaru Budějovický Budvar.

Kroužkovaný ležák Budweiser Budvar

Restaurace Masné krámy byla vždy spojována s vynikajícím pivem z produkce pivovaru Budějovický Budvar. I proto je zde dodnes pivnímu umu věnována mimořádná pozornost. A právě tady můžete ochutnat Kroužkovaný ležák Budweiser Budvar. Jde o jediné místo na světě, kde je tento speciál uchováván v tancích. Jinak je dodáván výhradně do vybraných gastronomických objektů, které splňují přísné podmínky pro dozrávání piva v sudech KEG, neboť ty musí před naražením stát v neměnné poloze po dobu nejméně jednoho týdne při teplotě 6 – 8 °C. 

Speciality pana šéfkuchaře…

Masné krámy se mohou pyšnit výbornou kuchyní, z které doporučujeme především: Nudličky z vepřové panenky na tmavém ležáku se slaninou, cibulí a cuketou, opečené brambory, Dranžírované kuřecí prso z grilu s pikantní meruňkovou marmeládou, brambora ve slupce s bylinkovým tvarohem či Pivovarský guláš, špekový a houskový knedlík, křen a cibulka.  A čím to zapít? No přeci oroseným Budvarem!

Nevšední gurmánské akce…

Navštívíte-li Masné krámy kdykoliv v roce, jistě budete nadšeni, ale jste-li opravdoví gastro-turisté, vyberte si z nabídky gurmánských akcí pořádaných v roce 2016. 
V druhé polovině května si můžete pochutnat na populárních burgrech či lahodnému chřestu (18.–22. května 2016: Burgry + Chřestění). Předprázdninový červen vás potěší přímo gastrofestem (24.–26. června 2016: Fest Masné krámy). Podzim nabídne propečené zvěřinové speciality i svatomartinské husy (17.–23. října 2016: Zvěřinové hody, 10.–13. listopadu 2016: Svatomartinské posvícení). A v listopadu můžete nahlédnout do kuchyně našich sousedů (22.–27. listopadu 2016: Rakousko/Bavorsko).

www.budvar.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama