Na Východní Moravu do přírody

Rozmanitost Východní Moravy nejlépe poznáte, pokud se vydáte za poznáváním přírodních krás. Třetina území regionu je tvořena chráněnými přírodními lokalitami. Mezi ty největší patří biosférická rezervace Bílé Karpaty zapsaná na seznamu UNESCO či rozsáhlá chráněná krajinná oblast Beskydy.

Reklama

Bílé Karpaty rozkvétají na konci jara tisícovkami vzácných středoevropských orchidejí – vstavačů. Jejich bohatý výskyt je svědectvím péče místních lidí o krajinu. Každoročně na začátku prázdnin zde probíhá ruční kosení orchidejových luk spojené s folklorními programy.

V Beskydech si můžete užívat jedinečnou nabídku přírodních krás ve spojení s dokonalou péčí, kterou poskytují místní turistické resorty citlivě zasazené do přírodního prostředí. Relaxovat můžete v termálních bazénech, útulných wellness centrech, přírodní prostředí si můžete užít na pěších túrách nebo jízdou na kole. K dispozici jsou jak pohodlné cyklostezky, tak i skvělé přírodní traily. Zábavu přinesou vyjížďky na vozítkách segway. V regionu je několik golfových hřišť.

S dětmi se rozhodně vypravte do ZOO ve Zlíně Lešné. Její expozice, které nabízejí zvířata v autentickém prostředí a s maximálně možným kontaktem, nadchnou každého. Naprostou raritou je originální KOVOZOO ve Starém Městě. Dvě stovky zvířat vyrobených v životní velikosti z kovového odpadu nikde jinde nenajdete.

Unikátní je také expozice Živá voda v Modré u Velehradu. V proskleném tunelu pod hladinou rybníka se můžete seznámit s podvodním světem, do kterého patří kapitální ryby. Celý areál pak nabízí pohled na ekosystém řeky Moravy.

 www.vychodni-morava.cz


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama