Za chytrou zábavou pro děti i dospělé

Chybí vám nápad na výlet s chytrou zábavou pro vás i pro děti? Nebo vám předpověď počasí zhatila plány? V obou případech je skvělým tipem Techmanie v Plzni. Co že to je? Deset tisíc metrů čtverečných odpovědí na otázky proč a jak.

Reklama

Techmanie je science center, tedy stánek hravého poznávání světa kolem nás. Vznikla rozsáhlou rekonstrukcí dvou historických hal Škodových závodů. V nich dnes nabízí tucet interaktivních expozic, poutavé show, laboratoře, dílny, 3D Cinema a jediné 3D planetárium u nás.
   
Na děti od tří let tu čeká třeba experimentování s hudbou nebo hrátky s vodou. Starší si užijí spoustu hlavolamů, odhalí tajemství jídla, podívají se do kosmu, zkusí si ovládat bagr nebo vyrýžují pár zrnek zlata.

Fandové detektivek si vyzkoušejí práci forenzních specialistů a nahlédnou do práce špiónů a agentů, vyznavači moderních technologií si vyrobí suvenýr na 3D tiskárně a milovníci historie průmyslu jistě neminou historické lokomotivy či starý parní stroj. A na své si tu přijdou i příznivci moderního umění: v Techmanii je totiž umístěna známá kontroverzní plastika Davida Černého Entropa.

Techmania v Plzni má otevřeno denně. Auto tu pohodlně zaparkujete na parkovišti a hlad zaženete ve zdejší restauraci.

techmania.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama