Orlické cyklovýlety pro celou rodinu

Namotivovat a zabavit děti je často pořádným oříškem, ale když se to podaří, rodinný výlet pak nemá chybu! Jedna z přitažlivých cyklodestinací jsou právě Orlické hory a Podorlicko. Zdejší rozmanitost nahrává jak náruživým cyklistům, kteří vyhledávají horské a dálkové trasy, tak pohodovým rodinným jízdám po rovinatých cestách a cyklostezkách údolím řek. A o zábavu při cykloputování zdejší krajinou se postarají geolokační hry GEOFUN a jejich atraktivní průvodci.

Reklama

Vybírat můžeme z celkem 5 cykloturistických tras GEOFUNu, vždy o několika variantách. S princeznou Kačenkou se vydáme ze sedla na Šerlichu za krásnými výhledy na hřeben Orlických hor a za atmosférou českopolského pohraničí. Pepek Zilvar z Chudobince nás ze svého rodného Rychnova provede malebným podhůřím do Dobrušky nebo Opočna. Hrabě František Kinský nám představí nejen své rodové sídlo, ale i další zámky na Orlici nebo světově proslulou Vambereckou krajku. A s Orlickou cyklajn královnou a jejími veršíky si vyšlápneme do kopců třeba na rozhlednu na Suchém vrchu, za koupáním na horskou přehradu Pastviny nebo se svezeme na kole či na inlinech údolím Tiché Orlice.

Ke hře je potřeba chytrý telefon a ideálně držák na kolo. A pokud se do hry nezapojíme, doporučené trasy si můžeme projet jen tak, neboť nás provedou po místech, které bychom při návštěvě této královské cyklodestinace rozhodně neměli vynechat.

Více na www.mojeorlickehory.czRealizováno za finanční podpory a spolupráce České centrály cestovního ruchu CzechTourism s turistickými regiony.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama