Brno ochutná svět. Gurmánský festival se blíží

Největší gurmánský festival na jižní Moravě se blíží. V sobotu 30. dubna a v neděli 1. května lidé přímo v historickém centru Brna v areálu Malé Ameriky vyzkoušejí největší speciality ze všech koutů světa.

Reklama

První ročník food festivalu Ochutnej svět – JustFest láká na mezinárodní restaurace, netradiční gurmánské koncepty i originální foodmarkety, kde si lidé nakoupí běžně nedostupné cizokrajné potraviny.
Během dvou dní čeká na návštěvníky festivalu bohatý program. „Nabídneme středomořské delikatesy, přehlídku asijské a arabské kuchyně, poctivé americké burgery a steaky, ale i hmyzí kuchyni. Lidé se mohou těšit na přehlídku irských dudáků, whisky i originální huggies. Po jídle si pak mohou dát sladkou tečku. Nabídneme francouzské dezerty a palačinky, raw, bezlepkové a veganské dorty, čerstvou kávu nebo asijskou čajovnu,“ láká na akci jedna z organizátorek Dana Drásalová.

Jídlo připraví desítka profesionálních restaurací se zaměřením na mezinárodní gastronomii. Další asi padesátka prodejců a drobných výrobců jídla pak zaplní halu Velké Ameriky. Špičkoví barmani lidem připraví originální drinky.

Kromě dobrého jídla a pití se návštěvníci festivalu dozvědí i zajímavosti o jednotlivých zemích. Organizátoři připravili mimo jiné cestovatelskou stage s programem a workshopy. „Promítání a přednášky zavedou návštěvníky například do dobrodružné jihovýchodní Asie nebo divokého Kurdistánu,“ doplnila Drásalová.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama