Harry Potter se nastěhuje na tři měsíce na Zámek Slavkov – Austerlitz

Výstavní prostory Zámku Slavkov – Austerlitz se na tři měsíce promění v kouzelnické sídlo Bradavice. Od 24. března se sem „nastěhuje“ Harry Potter. Vezme s sebou nejen své kamarády, ale také unikátní předměty ze světa J. K. Rowlingové jako jsou třeba Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak či zlaté galeony z kouzelnického světa. A co víc – s originální kouzelnickou hůlkou si můžete zkusit vyčarovat, co budete chtít.

Reklama

Sběratelskou výstavu „Mudlům vstup povolen“ slavnostně zahájíme 24. března v 16.00 v Historickém sále Zámku Slavkov – Austerlitz. Za fantazií J. K. Rowlingové se můžete vydat do galerie v přízemí.
Výstava mapuje postavu Harryho Pottera od dob, kdy byl ještě neznámým chlapcem až po jeho proměnu ve světovou super star. Unikátní sbírka patří paní Andrei Horákové, která fenoménu Harryho Pottera propadla jako dítě a vášeň ji neopustila ani v dospělosti.

Díky tomu se tak můžete těšit na nejrůznější předměty – obaly od žvýkaček počínaje, přes plakáty z časopisů, kartičky, krabičky, až po téměř posvátné relikvie.

Výstava potrvá do 12. června 2016. Vstupné je 50 Kč dospělí / 30 Kč děti.

V souvislosti s výstavou připravuje Zámek Slavkov – Austerlitz doprovodný program nejen pro fanoušky této postavy. V dubnu a květnu bude například Kino Jas ve Slavkově u Brna promítat všechny díly o tomto slavném kouzelníkovi.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama