Přijeďte oslavit 70. narozeniny ZOO ve Dvoře Králové

Letos tomu bude 70. let od založení nejnavštěvovanější turistické atrakce Královéhradeckého kraje a jedné z nejslavnějších zoologických zahrad u nás. Královédvorští se rozhodli návštěvníkům předvést zahradu „v plné parádě“ a přinést návštěvníkům pocit pravé africké safari k nám do středu Evropy, tak, jak to zamýšlel zakladatel dvorské Safari Josef Vágner.

Stavební ruch v ZOO

Reklama

U výběhu slonů roste západoafrická vesnička s typickými domky znázorňující typický život a architekturu západní Afriky. Doplní tak jihoafrickou vesničku, která v zahradě již stojí. V průběhu roku 2016 se otevře nová expozice nosorožců a krytý výběh žiraf. Díky této investici si návštěvníci budou moci tato krásná zvířata prohlédnout zblízka i v nepříznivém počasí. Návštěvníci safari již v letní sezóně projedou novou vjezdovou bránou v africkém stylu s rákosovou střechou a stylově africká bude rovněž nová restaurace na dřevěných kůlech stojící v jejím sousedství.

Africký festival, nocování v safari campu a lví safari

Ve dnech 17. – 26. července pozve ZOO své návštěvníky na oblíbený festival Africa Live, který naplní zahradu africkými rytmy, uměním a gastronomií. Během tohoto festivalu například vystoupí zimbabwské trio vokalistů INSINGIZI a budou zde slavnostně pokřtěna dvě letošní nosorožčí mláďata. Zážitkem pro návštěvníky bude také nocování v originálních afrických stanech, které jsou připraveny ve zdejším nově vybudovaném safari kempu. Jako jediná ZOO ve střední a východní Evropě nabízí projížďku po safari ve vlastních autech nejen mezi antilopami a zebrami, ale dokonce i mezi volně vypuštěnými lvy. Během jízdy Lvím safari Vás od šelem bude oddělovat jen sklo Vašeho automobilu. Milovníci dobrodružství se vydají do nového lanového hradu, jehož některé věže jsou postaveny přímo ve velkém výběhu pro lvy. Návštěvníci se navíc mohou těšit na hrochy, kteří se do ZOO vrátí po dlouhé přestávce.

Poštovní známky k výročí

Samotná oslava 70 let od založení ZOO Dvůr Králové se uskuteční 8. května. Ke kulatému výročí si zahrada nadělila jeden speciální dárek – speciální emisi poštovních známek, které zobrazují 25 afrických zvířat, které v ZOO chovají.

Všechny podstatné informace včetně plánu akcí, novinek a speciálních zážitkových programů návštěvníci naleznou na webových stránkách ZOO www.zoodvurkralove.cz. Návštěvníci, kteří si chtějí svůj pobyt prodloužit, mohou navštívit turistický portál Královéhradeckého kraje www.hkregion.cz, se spoustou tipů na výlety, akce a další atraktivity turistické nabídky celého Královéhradeckého kraje.

Těšíme se na Vaši návštěvu a naviděnou v ZOO.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama