Akce a novinky na hradě Kost

Hrad Kost otevřel svou bránu pro návštěvníky již 25. března 2015 v rámci Velikonočních prohlídek. Co dalšího se chystá?

Reklama

V červnu jsou pro Vás nachystaná divadelní představení pod širým nebem na posledním nádvoří hradu pod taktovkou Městského divadla Mladá Boleslav. Představení se hrají 17.6. – 18.6., 24.6 – 25.6., 30.6. – 3.7. 2016. Na programu je Cantervillské strašidlo, Zkrocení zlé ženy a Jak je důležité míti Filipa. Lístky v předprodeji na pokladně Městského divadla Mladá Boleslav.

Ve dnech 9.7. – 10.7. a 13.8. – 14.8. 2016 jsou na programu Historické slavnosti. Těšit se můžete na historicky oživený hrad v podobě rytířů, provazochodců, sokolnických ukázek, dobových tanců a zpěvů a oživené černé kuchyni.

Ani letos nezapomínáme na milovníky nočních prohlídek. Ve dnech  15.7. – 16.7. a 5.8. – 6.8. 2016 můžete ve večerních hodinách zhlédnout na hradě Kost příběh Heřmana Černína z Chudenic a jeho družiny. Začátky prohlídek vždy ve 20:30 a 22:00 hodin. Rezervace nutná!

Hlavním bodem letošní sezony budou Lucemburské slavnosti, ku příležitosti 700 let od narození Karla IV.,  které se na hradě Kost budou odehrávat 30.7. – 31.7.2016. Hrad ožije středověkem díky ukázkám dobového života v prostorách hradních paláců, ukázkou šermířských vystoupení, středověkou hudbou a možná se na hrad přijede podívat sám císař Karel IV.

Poslední zářijový víkend proběhne na hradě Kost již 6. ročník Slacklinového festivalu. Na hradě a v jeho okolí budete moci zhlédnout exhibici nejlepších provazochodců nejen z České republiky, ale z celé střední Evropy.
Sezona 2016 bude jako tradičně zakončena Vánočními prohlídkami, které se konají od 26.12. do 31.12.2016. Těšit se můžete na vánočně vyzdobený hrad a klasický historický text obohacený o to, jak se slavily Vánoce ve středověku.

Otevírací doba hradu během prázdnin (VII.-VIII.) je každý den od 9.00 do 18.00.

I v letošním roce bude hrad Kost mimo standardních prohlídkových okruhů nabízet také krátký prohlídkový okruh pro děti Z pohádky do pohádky. Dozvíte se na něm, jaké pohádky byly na Kosti natočeny a nakouknete do komnaty princezny Karolínky.
13. komnata kata Heřmana čeká na své další objevitele – akce www.otevrte13komnatu.cz pokračuje i v letošním roce.
Novinkou v hradní restauraci U Draka bude stylová palačinkárna. Pochutnáte si zde jak na tradičních sladkých, tak i slaných palačinkách, a to vše s výhledem na široké okolí hradu. Stejně jako v loňském roce můžete zavítat k místním grilům a pochutnat si nejen na masových a rybích specialitách, ale i na pravém bramboráku či „kosteckém burgru“. Točí se tu výborné kostecké pivo. Děti se zabaví „kosteckými hrami“, které se nachází přímo u venkovního sezení.
Na kolbišti v podhradí, jako každoročně, bude v červenci a srpnu probíhat klání udatných rytířů a show s ohnivým drakem.
Interaktivní divadlo pro děti a dospělé najdete hned vedle pokladny.

Další podrobnosti o hradních akcích budou pravidelně aktualizovány na www.kost-hrad.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama