Stezka za obřími kraslicemi bude měřit 11 kilometrů

Stezka za obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou, jejímž generálním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, bude letos měřit celkem 11 kilometrů a na její trase bude k vidění 21 gigantických malovaných vajec, tedy o pět víc, než při loňské premiéře stezky.

Reklama

Hlavní program odstartuje v sobotu 26. března v 10:30 hodin v prostoru hlubockého náměstí Velikonočním dobročinným během. „Díky podpoře partnerů, mezi kterými je i Nadace ČEZ, jsou letos připraveny hned dvě běžecké trasy na 5 a 10 kilometrů a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen,“ poznamenala organizátorka projektu Stezky za obřími kraslicemi, vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou, Valerie Chromá.
Součástí zahájení akce v sobotu 26. března bude také od 13:30 hodin Rodinná hra s mapou a Velikonoční jarmark na nádvoří Hotelu Štekl. Mapku s novým umístěním jednotlivých kraslic si návštěvníci budou moci vyzvednout v hlubockém informačním centru a sami si zvolit trasu, po níž se vydají.

„Zisk ze startovného věnujeme na nákup elektrického skútru pro paní Jitku Fikotovou, členku hlubockého pěveckého sboru Záviš. Paní Jitce skútr usnadní nejen cesty na vystoupení, ale hlavně pohyb v osobním životě. Finančním darem mohou jednotlivci přispívat dne 26. března během konání charitativního běhu a rodinné hry s mapou také v Infocentru v Hluboké nad Vltavou,“ dodala Chromá.

„Stezka za obřími kraslicemi letos povede od dvora Vondrov, kolem Loveckého zámečku Ohrada, přes centrum města Hluboká nad Vltavou a zámecký park, až na cyklostezku směřující do obce Purkarec. Zpět se výletníci mohou vydat po nově zbudované cyklostezce kolem sportovního přístavu a sportovních areálů s odbočkou do Zámostí,“ uvedl koordinátor projektu Jan Vlasák z hlubockého infocentra.

Stezka se oficiálně otevře 26.března a navštívit ji bude možné až do 15. května. Náročnou přepravu obřích kraslic za pomocí těžké techniky plánují organizátoři již na středu 23. března.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama