Orchidej s dvoumetrovými listy či milimetrovými kvítky objevíte ve skleníku Fata

Dvoumetrové listy orchideje i krásky s květy od jednoho milimetru do patnácti centimetrů můžete obdivovat v trojské botanické zahradě. Na výstavě s názvem Orchideje – královny opylovacích triků, která trvá do 20. března, uvidíte přes tisíc orchidejí.

Reklama

„Podivuhodná Paraphalaenopsis labukensis má ze všech orchidejí nejdelší listy. Ta naše je má téměř dva metry dlouhé.  Temně zelené listy jsou pevné, kožovité, mají kulatý průměr asi jeden centimetr a tvarem se podobají silným zeleným provazům. Nejdelší listy, které kdy byly u této rostliny změřeny, dosahovaly délky těsně přes tři metry,“ popisuje orchidej pocházející z ostrova Borneo Romana Rybková, kurátorka výstavy.

Načerpejte o víkendu inspiraci

Výstava není jen o krásných orchidejích, ale i o jejich aranžování. „Svěží nápady, jak z orchideje udělat unikátní dekoraci, měli studenti České zahradnické akademie v Mělníku. Ti se také postarali o celé aranžmá výstavy. Kdo se chce inspirovat a zjistit, jak na to, ať přijde o víkendu na ukázku aranžování,“ láká do zahrady Lucie Herberová, tisková mluvčí botanické zahrady.

Jak pěstovat orchideje

Orchideje jsou oblíbenou rostlinou dnešních domácností. Návod, jak o ně správně pečovat, si návštěvníci výstavy odnesou domů v podobě letáku. V pěstebním zázemí pod skleníkem Fata Morgana si mohou orchidej i zakoupit.
Výstavu podpořila firma FORESTINA, která vyrábí substráty a přípravky na orchideje. Květiny do aranžmá zapůjčila a prodej zajistila firma Pokojovky.cz.

Orchideje: 4. – 20. 3. 2016

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama