Valašské Velikonoce na Vsetíně

Na Zelený čtvrtek 24. března připravil Dům kultury Vsetín program pro celou rodinu s názvem Valašské Velikonoce na Vsetíně, na které se budete moci naladit již od deváté hodiny ranní na Dolním náměstí.

Reklama

Těšit se můžete na „Velikonoční jarmark“ regionálních farmářských produktů a dalšího zboží, který bude trvat po celý den. K zakoupení či ochutnání bude pro návštěvníky medovina, frgály, trubičky, koláče, velikonoční kraslice a dekorace, papírové velikonoční krajky, víno z černého rybízu, Davídkovo koření a čaje, trdelníky, káva, sýry, žinčica, domácí marmelády, uzenářské výrobky, trdelníky, bramboráky. Pro děti bude připraven ohřívaný Hostětínský mošt, zelené perníčky a mnoho dalšího.

Dopoledne bude patřit vystoupení dětí ze vsetínských mateřských škol, dále pak zábavnému pořadu „Veselý dvorek“ s živými zvířátky, ukázkami a povídáním farmáře Vojty Molka. Pro vaše potěšení budou Dolním náměstím znít valašské pěsničky v podání gajdoše Petra Sovjáka. Vyzkoušet si budete moci se svými dětmi pletení korbáčů a zdobení perníkových vajíček, které jsme pro Vás připravili ve spolupráci s EnviCentrem Pro krajinu Vysoké Pole.

V odpoledním čase od 14.30 hodin vystoupí domácí Dětský folklorní soubor Vsacánek, který svými tanečními pásmy ztvární například vynášení Mařeny, šmigrust a jiné.

Čtvrteční velikonoční program zakončí vystoupení Dechové hudby Kotáranka z Lužné.

Velikonoční zvyky a tradice bude připomínat také Masarykova veřejná knihovna Vsetín, a to od 16.00 hodin ve svém Turistickém informačním centru. Chybět nebudou velikonoční vajíčka, pletení pomlázky, výroba velikonočního překvapení a další aktivity. Atmosféru budou zpříjemňovat valašské melodie. Součástí programu bude Čtení Bible.

Přijďte si užít velikonoční zvyky, tradice a další radovánky na Zelený čtvrtek! Budeme se těšit na vaši návštěvu na Dolním náměstí.
Vstup volný
V případě nepříznivého počasí je možná změna programu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama