Třetí ročník Studentské noci Fakulty strojní ČVUT v Praze

V prostorách Fakulty strojní, které nejsou běžně veřejnosti přístupné, se 18. 3. 2016 od 19 hodin objeví poprvé v této velikosti a rozsahu, artefakty EXPO MILANO 2015 vytvořené z plastových PET lahví z dílny Ing. arch. Kateřiny Novákové. V šatně návštěvník nenajde oděvy, ale kapelu Vasilův Rubáš. V halové laboratoři mechaniky se vztyčí stage z pet lahví a na ní se objeví frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert, vystřídá ho balkánská dechovka the Love Songs Orchestra a nebude chybět studentská kapela The Osels. Na parkovišti místo aut zaparkuje Slack show Lukáše Černého, která úplně poprvé vystoupí se zcela netradičním slack performance v komediálním stylu. Divadelní smršť improvizačního divadla Impra propojí celý večer do jedinečného celku.

Reklama

Třetí ročník Studentské noci opět otevře prostory Fakulty strojní ČVUT v Praze, které slouží ke zcela jiným účelům. Halové laboratoře jsou místem, kde od pondělí do pátku pracují lidé, kteří jsou schopní konstruovat, modelovat a optimalizovat zařízení pro tří- až pětinásobné zvyšování výkonu spalovacích motorů nebo vyvíjet ultralehký letoun, který má vlastnosti proudového letadla. Halové laboratoře jednotlivých ústavů se v pátek 18. března od 19.00 hodin promění v srdce celé akce.  „Fakulta strojní doslova vydá všanc prostory svým studentům. Je to ta nejsvobodnější akce na poli ČVUT. Neznám děkana, který by nejen v tomto ohledu dával svým studentům takový prostor a důvěru,“ říká Ing. Marta Špačková, vedoucí PR oddělení Fakulty strojní.

Studentská noc je prostor pro nahlédnutí do nevšedních míst a setkání nejen se studenty Fakulty
strojní ČVUT. „Fakulta strojní díky Studentské noci dává prostor talentovaných studentům celého ČVUT a studentům, kteří se chtějí zapojit do dění fakulty. Jedná se o jakýsi dialog mezi akademickou obcí a studenty, mezi jednotlivými fakultami a širokou veřejností, který je pro nás velmi důležitý,“ přibližuje jeden z cílů Studentské noci děkan Fakulty strojní, prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. Že se jeho slova naplňují, ukazuje nejen zájem studentů o akci samotnou, ale i nárůst vzájemné kooperace mezi jednotlivými fakultami.

Otevření unikátních prostor je doprovázeno nevšedním programem. Vstup na celou akci je zdarma.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama