Všude jaro a v Harrachově se přitom lyžuje

Lyže, snowboard, běžky, wellness i příjemné posezení v záplavě prvních hřejivých paprsků. Co víc si ještě přát? Vyražte na hory, provětrejte plíce a užijte si jaro v Harrachově! I když v nižších polohách už zima dávno skončila, my v západních Krkonoších máme sněhu stále dost.

Reklama

Harrachov je jedno z mála horských středisek s kvalitní úpravou sjezdovek, kde se na jaře lyžuje nejdéle. Na vrchol Čertovy hory (1020 m.n.m.) vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky, dolů už svištíte sami. Podle obtížnosti terénu si můžete vybrat z několika různě dlouhých a náročných sjezdovek, které jsou nahoře propojeny. Modrá a Červená I. končí u lanové dráhy na Rýžovišti, do centra pak sjedete po Červené II. Ta patří k těm nejoblíbenějším. V její spodní části se na mírnějším svahu vyřádí i začínající lyžaři a děti a díky osvětlenému vleku Doplík si to tam užijete také po setmění při večerním lyžování (www.skiareal.com).

Pobyt na sjezdovce si koneckonců můžete zpříjemnit i ve chvílích, kdy odložíte prkna a lyže, a to v samoobslužné restauraci Stone u spodní stanice lanové dráhy, kde si pochutnáte na lákavých pokrmech, zahřejete se u čaje a v klidu posedíte u krbových kamen.

Co se týče jízdného, Skiareál Harrachov nabízí cenově výhodné rodinné balíčky již od jednoho dospělého a jednoho dítěte. Balíčky se budou prodávat v podobě 1+1, 1+2, 2+1, 2+2, dospělé jízdenky vždy za plnou cenu a dětské s výraznou slevou. Děti do 5 let jezdí zdarma. Od 14. března se v Harrachově bude lyžovat za ceny vedlejší sezony. Po velikonočních svátcích se lyžaři můžou těšit na oblíbenou slevovou akci Jarní pád cen, kdy se každý týden bude snižovat cena hodinových skipasů o 7%. Výhodněji můžete lyžovat také s kartou Harrachov Card, se kterou můžete čerpat 10–20% slevy na skipas a spoustu dalších výhod v oblasti sportu, kultury, gastronomie nebo wellness v Harrachově i okolí. Kartu získáte zdarma při ubytování u vybraných ubytovatelů nebo si ji můžete zakoupit za 100 Kč dospělý a 20 Kč dítě. Přehled ubytovatelů, všech slev a on-line prodej najdete na www.harrachovcard.cz.

Pokud zrovna nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás příroda a pohled na horskou krajinu, nabízí Harrachov všem zdatným sportovcům při dobrých sněhových podmínkách také upravované běžecké trasy, a to hlavně ve vyšších polohách. Nejlepší je nechat se vyvézt lanovou dráhou na vrchol Čertovy hory, kde nastoupíte na běžeckou magistrálu a vyrazíte buď na kratší a jednodušší výlety, nebo na náročnější túry směrem na Dvoračky či Voseckou boudu. Při pěší procházce se pak můžete podívat například na největší vodopád v Krkonoších – Mumlavský vodopád, jehož voda se propadá do hloubky téměř deseti metrů. V jarních měsících, kdy sníh taje a voda burácí, tento pohled opravdu stojí za to…

Harrachov je místo, kde to žije! Je to pulzující horské středisko, které v ničem nezaostává za svými tuzemskými, ale i zahraničními konkurenty. Zároveň ale neztratil svůj domácký ráz, charakterizovaný odvěkým pozváním krkonošských horalů k návštěvě ´Přijďte pobejt!´. A nemění se ani to, kvůli čemu se řada turistů do Harrachova vrací desítky let –  příznivý poměr mezi cenami a počtem příjemných zážitků, které si hosté odvážejí domů.

Na internetových stránkách www.skiareal.com najdete vždy aktuální informace o sněhových podmínkách a možnostech všestranného vyžití ve Skiareálu Harrachov.

Těšíme se na vaši návštěvu v Harrachově!
Sportovní areál Harrachov, a.s.
www.skiareal.com

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama