Oslavte v Troji příchod jara pletením pomlázek a ochutnejte, co jedl T. G. Masar

Naučit se plést z proutí velikonoční pomlázky, vyrábět drobné dekorace nebo ochutnat prvorepublikové pečivo budete moci o prvním jarním víkendu (19. – 20. 3. 2016) od 9 do 18 hodin v Troji. Probouzející se botanickou zahradou se ponese vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření.

Reklama

„Víte, že si T. G. Masaryk a Edvard Beneš nechali z Kopřivnice do Prahy dovážet slané, ručně kroucené tyčinky? Devadesát let starou recepturu bez chemie, zesilovačů chuti a ´éček´ od Goldova pekařství, které pokračuje v rodinné tradici, okusíte právě u nás,“ říká Hana Kovaříková, produkční jarního jarmarku.

Své chuťové smysly jistě potěšíte pestrou nabídkou slaných a sladkých dobrot. „Vitamíny doplníte díky marmeládám i džemům z rakytníku, borůvek a brusinek. Hlad zaženete pečenými bramborami, polévkami nebo sýry, ke kterým se výborně hodí víno z naší vinice. A protože se jedná o vítání jara, nebude jarmark jen o dobrém jídle a pití. Budete si moci odnést různé dekorace, které vašemu bytu dodají tu pravou jarní atmosféru, esenciální oleje jej zase provoní,“ doplňuje Kovaříková. 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama