Série snowboardových happeningů Just Ride! 2016 pokračuje na Neklidu v Krušných

Svou čtvrtou zastávkou ze šesti pokračuje tuto sobotu 20. února série snowboardových “happeningů” s názvem Just RIde! Winter 2016. Akce se tentokrát po Deštném, Špindlerově Mlýně a Dolní Moravě přesune do areálu Boží Dar – Neklid v Krušných horách a přinese opět pestrý program pro všechny věkové i výkonnostní kategorie lidí provozujících tento atraktivní sport.

Reklama

Hlavním bodem programu, který začne v 9 hodin ráno a skončí v 16 hodin odpoledne, i nadále zůstává test centrum předních snowboardových značek, díky kterému si každý může zdarma zapůjčit a na svahu vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. Nedílnou součástí je také bezplatná výuka snowboardingu, během které jsou k dispozici cenné rady profesionálních trenérů. Zájemci se tak mohou zlepšit ať už v samotných základech jízdy, tak i ve freestylovém ježdění ve snowparku. Centrem celé akce bude stanové městečko postavené jen pár metrů od hlavního parkoviště areálu, pod kasami a známou místní restaurací “Rumburak”.

Akce byla kvůli podmínkám přeložena

Organizátoři před minulým víkendem rozhodli, že se vstup do druhé poloviny série odloží o týden právě na 20. února. “Podmínky na Neklidu nebyly moc dobré, nedostatek sněhu nedovoloval areálu připravit kvalitní snowpark, a proto jsme se společně rozhodli akci přeložit,” komentoval rozhodnutí organizátor akce Martin Večerka. “Během víkendu se ale podmínky zlepšily, napadlo pár centimetrů nového sněhu a sněžit by mělo i během tohoto týdne. Teploty by se navíc měly držet pod nulou, což umožňuje areálu zasněžovat.” Pokud předpověď počasí vyjde, nemělo by další zastávku letošní Just Ride! Tour nic ohrozit.

Freestyle závod pro juniory

I na Neklidu se pojede další závod v rámci Junior Freestyle Tour, kterou mimo jiné podporuje organizace Czech Snowboarding. Mohou se ho zúčastnit všichni junioři do 15 let včetně a jede se o řadu zajímavých cen od sponzorů. Body z toho závodu se zároveň započítávají do celé tour, jejíž celkoví vítězové získají další zajímavé ceny.

“Letošní ročník je co do programu jednoznačně nejnabitější ze všech, co jsme doposud připravovali,” říká Martin Večerka. “Snažíme se zaměřit na rozšíření programu tak, aby byl Just Ride! ještě zajímavější pro všechny návštěvníky hor. Na své si tak přijdou jak mladí snowboarďáci, tak rodiče s dětmi,” dodává Večerka.

Kamerky, drony, fotky

Půjčovat se ale nebudou zdaleka jen snowboardy. Vyzkoušet si “na vlastní kůži” bude možné i nejnovější malé akční kamerky nebo fotoaparáty a speciální novinkou je také prezentace dronů – malých vrtulníků se zabudovanou kamerou. U velkoformátové fotostěny se bude moci každý se svými kamarády nebo rodinou nechat vyfotit od profesionálního fotografa a fotku dostane vytištěnou rovnou na místě. Organizátoři si společně s partnery akce připravili řadu hodnotných cen, vítěz závodu například vyhraje vždy mobilní telefon Accent a autor nejlepšího triku freestylový snowboard.

Výše uvedené ale zdaleka není vše co během dne Just Ride! nabízí. Je toho mnohem více, a proto doporučujeme sledovat stránku www.just-ride.cz. Po skončení denní části akce nekončí, protože jako na každé správné snowboardové akci následuje velká afterparty, na které vždy vystoupí přední čeští DJs a skončí až v ranních hodinách.

“Chceme, aby se lidé na Just Ridu především bavili, ničím se nestresovali, zažili super den na kopci a večer na afterparty. Není důležité, na jaké úrovni jezdíte, jestli dáváte triky v parku, jen tak si zatáčíte na sjezdovkách nebo se prostě teprve učíte jak na to. Jediné podstatné je to, co nás všechny baví a spojuje – samotný? snowboarding ve všech svy?ch formách. A právě proto se snažíme dosáhnout toho, aby Just Ride! byl vždy událostí, kde se potkávají lidé s tímhle společny?m zájmem,” dodává Martin Večerka.

Termíny a místa konání

(1) sobota 23. ledna 2016 /// Deštné v Orlických horách
(2) sobota 30. ledna 2016 /// Špindlerův Mlýn – Svatý Petr
(3) sobota 6. února 2016 /// Dolní Morava
(4) sobota 20. února 2016 /// Boží Dar – Neklid
(5) sobota 27. února 2016 /// Karolinka
(6) sobota 6. března 2016 /// Špičák na Šumavě

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama