Pražský Petit Fashion Market nabídne výrobky z recyklovaných materiálů

V sobotu 27. února se v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích uskuteční Petit Fashion Market, výběrový sezónní trh toho nejlepšího z české nezávislé módy. Speciálním tématem trhu je „recyklace“ a představeni budou také autoři, kteří při tvorbě svých produktů využívají recyklované materiály.

Reklama

Oficiálně první Petit Fashion Market představí více než 50 českých nezávislých značek, které se věnují originální módě, šperkům a designu. „Jednodenní trh se bude konat čtyřikrát do roka v mezidobí velkého Prague Fashion Marketu.  Je to vlastně takový jeho malý bráška, který bude prezentovat užší a výběrový okruh prodejců“, dodává k akci principálka pražských marketů Lenka Kolářová.

Část trhu bude vždy vyhrazena konkrétnímu tématu. První z plánované edice se ponese  ve znamení recyklace  a představeni budou výrobci, kteří při tvorbě produktů využívají recyklované suroviny a druhotné materiály, uplatňují ekologicky šetrné výrobní postupy, avšak se zachováním potřebné kvality a  konečné estetiky produktů.

Petit Fashion Marketu se zúčastní například desigérka, která představí šperky z recyklovaných PET lahví v kombinaci s nerezovou ocelí.
Pod značkou IMH se skrývá jméno autorky Ireny Marie Hartingerové, která po mnoha pokusech vyvinula technologii jak vyrobit z PET lahví korálky, které budou od skleněných pouhým okem nerozeznatelné. Rozdíl je ale v jejich váze a odolnosti – PET korálky jsou velmi lehké, tvrdé a téměř nerozbitné.

Petit Fashion Market je součástí projektu Nové trhy, jehož cílem je sdružovat módní výběrové trhy s originálními výrobky, podpořit lokální tvůrce a vytvořit alternativu k současnému anonymnímu stylu velkoobchodů. Součástí marketu je tradičně nabídka občerstvení, a také několika tématických workshopů, zaměřených na téma recyklace. Společenská událost, kde se mohou návrháři a zákazníci setkávat tváří v tvář a sdílet inspirativní prostředí, je tak ideální příležitostí, jak strávit poslední únorovou sobotu.
Petit Fashion Market   SOBOTA 27. 2. 2016 / PRAŽSKÁ TRŽNICE – HALA 13

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama